Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը մեկնել է Մոսկվա: Նա կմասնակցի ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների ղեկավարների և ԵՏՀ մրցակցության և հակամենաշնորհային կարգավորման հարցերով կոլեգիայի նախարարի «5+1» ձևաչափով հանդիպմանը:
Քննարկվելու են մրցակցային մարմինների միջև փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված միջոցառումները, անդրսահմանային շուկաներում մրցակցային իրավիճակի գնահատմանը, այդ թվում՝ մրցակցության վրա ներքին շուկայի պաշտպանության միջոցառումների ազդեցություններին առնչվող և այլ հարցեր, ինչպես նաև անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների ղեկավարների առաջարկները:

Председатель Комиссии по защите конкуренции Гегам Геворгян отправился в Москву для участия во встрече в формате «5+1» с руководителями антимонопольных органов государств-членов ЕАЭС и министром ЕЭК по конкуренции и антимонопольному регулированию.
В ходе заседания будут обсуждаться меры по расширению сотрудничества между антимонопольными органами, оценка конкурентной ситуации на трансграничных рынках, влияние мер защиты внутреннего рынка на конкуренцию, а также предложения руководителей антимонопольных ведомств стран ЕАЭС.