Փետրվարի 8-ի երեկոյան Լոս Անջելեսի Fairmont Century Plaza-ում կայացած Ամերիկայի պրոդյուսերների գիլդիայի (Producers Guild of America Awards) և Ամերիկայի ռեժիսորների գիլդիայի (DGA Awards) մրցանակաբաշխությունների արդյունքում ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Անորա» ֆիլմն արժանացել է գլխավոր մրցանակներին, գրում է Deadline–ը։
Ֆիլմում հանդես են եկել հայ դերասաններ Կարեն Կարագուլյանն ու Վաչե Թովմասյանը:
Ամերիկայի պրոդյուսերների գիլդիայի մրցանակին հավակնում էին նաև «Բրուտալիստը», «Բոլորովին անհայտը», «Կոնկլավը», «Դյունա. մաս երկրորդ»-ը, «Էմիլիա Պերեսը», «Իրական ցավը», «Սեպտեմբերի 5»-ը, «Սուբստանցիան» և «Չարիքը» ֆիլմերը։
Նշվում է, որ այս մրցանակաբաշխությունների արդյունքները կարող են ազդել «Օսկարի» արդյունքների վրա։
Ավելի վաղ «Անորա» ֆիլմը Critics Choice Awards-ում արժանացել էր «Լավագույն ֆիլմ» մրցանակին։
Կարեն Կարագուլյանի և Վաչե Թովմասյանի մասնակցությամբ՝ ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Անորա» ֆիլմը Կաննի 2024 թվականի կինոփառատոնում «Ոսկե արմավենու ճյուղ» մրցանակին է արժանացել:

Director Sean Baker's film "Anora" has garnered significant recognition by winning the top prizes at both the Producers Guild of America (PGA) Awards and the Directors Guild of America (DGA) Awards, AP News reports.
These accolades are considered strong indicators for potential success at the upcoming Academy Awards.
The film features Armenian actors Karren Karagulian and Vache Tovmasyan in prominent roles. "Anora" had previously won the Palme d'Or at the 2024 Cannes Film Festival and was honored as Best Picture at the Critics Choice Awards.
Competing for the PGA Award were films such as "The Brutalist," "A Complete Unknown," "The Conclave," "Dune: Part Two," "Emilia Pérez," "I'm Still Here," "September 5," "The Substance," and "Wicked."