Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի աշխատակիցները, որոնք գործադուլ էին հայտարարել, որոշել են վերադառնալ աշխատանքի։ Այդ մասին հայտնել է գործադուլը համակարգող խորհրդի անդամ Վահե Մխիթարյանը։
Փետրվարի 10–ին կոմբինատն ընդառաջ քայլ է արել՝ հայտարարելով աշխատավարձերը միջինը 20 տոկոսով ավելացնելու մասին, երաշխավորելով՝ օդափոխության ժամանակակից համակարգեր կտեղադրվեն, հայտնում է «Ազատությունը»։
Բանակցություններին մասնակցել է նաև Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» իշխանական խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը:
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինում աշխատավարձերը բարձրացնելու ու աշխատանքային պայմանները բարելավելու պահանջով գործադուլը մեկնարկել էր հունվարի 31-ին:

Workers at the Zangezur Copper-Molybdenum Plant, who had gone on strike, have decided to return to work, according to Vahe Mkhitaryan, a member of the strike coordination council.
On February 10, the plant's management made a concession by announcing an average 20% salary increase and guaranteeing the installation of modern ventilation systems, RFE/RL reported.
Armen Khachatryan, a member of the ruling Civil Contract faction in the National Assembly, also participated in the negotiations.
The strike began on January 31, with workers demanding higher wages and improved working conditions.