Միլանի «Ինտեր» ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է «Յուվենտուսի» դեմ խաղում իր թիմի կրած պարտությունը (0:1)՝ նշելով, որ «Ինտերն» առաջին խաղակեսում բաց է թողել մի քանի լավ հնարավորություններ։
«Առաջին խաղակեսում մենք չօգտագործեցինք մեր հնարավորությունները: Ընդմիջումից հետո լավագույնս չխաղացինք, թեև շատ էներգիա ծախսեցինք, բայց սա ֆուտբոլ է»,- ասել է հայ ֆուտբոլիստը, գրում է Armsport-ը։
Երբ Մխիթարյանին հիշեցրել են նրա նախկին հայտարարությունը, թե «Ինտերին» հաղթելը անհնար է, նրան հարցրել են՝ պատրաստ է արդյոք կրկնել այդ խոսքերը։
«Ես միշտ կհավատամ իմ թիմակիցներին և մեր խաղին: Նույնիսկ առաջին խաղակեսում մեզ չպետք է հաղթեինք, և կարող էինք մի երկու գոլ խփել։ Մենք դրա համար վճարեցինք երկրորդ խաղակեսում: Ցավոք, չկարողացանք գոլ խփել։ Մեր նպատակները մնում են նույնը, նույնիսկ եթե մրցաշրջանն առաջ է գնում: Մենք միշտ պայքարում ենք տիտղոսների համար։ Եթե մեզ չհաջողվեց հաղթել մեկ խաղում, դա չի նշանակում, որ մենք դադարել ենք ֆավորիտ լինել»,- ասել է Մխիթարյանը։
Ֆուտբոլիստն ընդգծել է, որ թիմը դեռ չի հասկանում, թե այս մրցաշրջանում ինչու է նման դժվարությունների բախվում։
«Դժվար է բացատրել: Մենք չգիտենք, թե ինչ է կատարվում այս տարի: Մենք պայքարում ենք մեծ թիմերի դեմ, բայց աշխատում ենք հաղթելու համար մեզ սպասվող հանդիպումները»։
Հարցին, թե «Նապոլիի» և «Լացիոյի» ոչ-ոքին ազդե՞լ է թիմի մոտիվացիայի վրա, Մխիթարյանը պատասխանել է.
«Ես այդպես չեմ կարծում: Մենք չենք կենտրոնանում մեր հակառակորդների վրա. մենք կենտրոնացած ենք սեփական խաղի վրա: Ցավոք, մենք ողջ 90 րոպեի ընթացքում սուր չէինք, և դա բավարար չէ հանդիպումները հաղթելու համար: Պետք է ավելի շատ աշխատենք և հաղթենք խաղերում»,- եզրափակել է հայ կիսապաշտպանը։

Inter Milan midfielder Henrikh Mkhitaryan has commented on his team’s 1-0 defeat to Juventus, emphasizing that they missed several good opportunities in the first half.
"In the first half, we didn’t take our chances. After the break, we didn’t play at our best, despite spending a lot of energy—but that’s football," the Armenian footballer said, as reported by Armsport.
When reminded of his previous statement that beating Inter was "impossible," Mkhitaryan was asked if he still stood by those words.
"I will always believe in my teammates and our game. Even in the first half, we shouldn’t have been losing, and we could have scored a couple of goals. We paid for that in the second half. Unfortunately, we couldn’t find the net. Our goals remain the same, even as the season progresses. We always fight for titles. Just because we lost one game doesn’t mean we’ve stopped being favorites," Mkhitaryan stated.
He also acknowledged the challenges the team is facing this season.
"It’s hard to explain. We don’t know what’s going on this year. We fight against strong teams, but we’re working to win our upcoming matches."
Asked whether Napoli and Lazio’s draw affected Inter’s motivation, Mkhitaryan responded:
"I don’t think so. We don’t focus on our opponents; we focus on our own game. Unfortunately, we weren’t sharp for the full 90 minutes, and that’s not enough to win matches. We have to work harder and win games," the Armenian midfielder concluded.