2025 թվականի հունվարին Հայաստան է այցելել 139,482 զբոսաշրջիկ: Նրանց մեծ մասը՝ 65%-ը, ժամանել է օդային տրանսպորտով, հայտնում է ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեն։
Նախորդ տարի զբոսաշրջային այցելությունների թիվը նույն ժամանակահատվածում կազմել է 154,319։
2025 թ․ հունվարին դեպի Հայաստան առավել շատ զբոսաշրջային այցելություններ գրանցվել են Ռուսաստանից՝ 55,130 քաղաքացի (39․5 %), Վրաստանից 17,920 քաղաքացի (13%) և Իրանից` 13,186 անձ (9.4%)։
Հնդկաստանը և Ֆիլիպինները համապատասխանաբար զբաղեցրել են չորրորդ և հինգերորդ հորիզոնականները՝ 2033 և 2 002 զբոսաշրջիկներով: Ուկրաինայից այցելել է 1732 մարդ։
Վերջին տարիների հունվար ամսվա ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է 2023 թվականին, երբ Հայաստան է ժամանել 159,319 զբոսաշրջիկ։

In January 2025, a total of 139,482 tourists visited Armenia, according to the country's Tourism Committee. The majority (65%) arrived by air.
This marks a slight decline from the previous year when 154,319 tourists visited Armenia during the same period.
Russia topped the list of visitor sources, accounting for 55,130 arrivals (39.5%). Georgia followed with 17,920 tourists (13%), while 13,186 visitors (9.4%) came from Iran.
India and the Philippines ranked fourth and fifth, with 2,033 and 2,002 tourists, respectively. Meanwhile, 1,732 visitors arrived from Ukraine.
The highest January tourist arrival record was set in 2023, when 159,319 visitors traveled to Armenia.