Մայիսի 29-ից հունիսի 4-ը Բուլղարական մշակույթի տարվա շրջանակներում Հայաստանում տեղի կունենան մի շարք համերգներ: Երկու երկրների մշակույթի նախարարությունները մշակութային ծրագիր են իրագործում Բուլղարիայի հայտնի ազգային եւ դասական պարային համույթների մասնակցությամբ:
Գալա-համերգը տեղի կունենա մայիսի 30-ին Ալ.Սպենդիարյանի անվան Օպերայի եւ բալետի ազգային թատրոնի շենքում: Նույն օրը Հայաստանի Ճարտարապետների տանը բացվելու է «Բուլղարիայի եկեղեցիները եւ սրբավայրերը» խորագրով ֆոտոցուցահանդես:
Մայիսի 31-ին Դիլիջանում եւ Վանաձորում տեղի կունենա «Արաբեսկ» բալետային խմբի, «Սոֆիայի մենակատարներ» կամերային նվագախմբի, «Բաբուշկի Բիստրիցի» ազգային համույթի եւ «Նայդեն Կիրով» ազգային թատրոնի համերգը:
Համույթների ելույթը հունիսի 1-ին կտեսնեն Գյումրիում եւ Արմավիրում, մեկ օր անց` Երեւանի Պարոնյանի անվան Պետական կոմեդիայի թատրոնում:

23 Май 2009 - 13:49 AMT
С 29 мая по 4 июня в рамках Года болгарской культуры в Армении пройдет ряд концертов. Министерства культуры двух стран реализуют культурную программу с участием известных национальных и классических танцевальных ансамблей Болгарии.
Галла-концерт состоится 30 мая в Национальном театре оперы и балета им. Ал. Спендиаряна. В тот же день в Доме Архитекторов Армении будет открыта фотовыставка “Храмы и святыни Болгарии”.
31 мая в Дилижане и Ванадзоре состоится концерт балетной группы “Арабеск”, камерного оркестра “Солисты Софии”, национального ансамбля “Бабушки Бистрицы” и театра национального танца “Найден Киров”.
Выступления ансамблей 1 июня увидят в Гюмри и Армавире, а днем позже в ереванском Государственном театре комедии им. Пароняна.