ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն աշխատանքային հանդիպում է անցկացրել Եվրասիական զարգացման բանկի խորհրդի նախագահի տեղակալ Յարոսլավ Մանդրոնի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում ԵԱԶԲ-ի ներդրումային ծրագրերը։ ԵԱԶԲ-ն շարունակելու է կենտրոնանալ իրական հատվածում ներդրումների վրա՝ նախատեսելով 2025-2026 թթ․ ներդնել ևս 200-250 մլն դոլար։
2022-2024 թվականներին բանկի կողմից իրականացված ներդրումները կազմել են 328 մլն ԱՄՆ դոլար, իսկ ընդհանուր կուտակված ներդրումների ծավալը հասել է 488 մլն ԱՄՆ դոլարի։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Մանդրոնին՝ 2024 թվականի մայիսի 25-26-ին տեղացած հորդառատ անձրևների հետևանքով ստեղծված արտակարգ իրավիճակին արագ արձագանքելու համար։

Armenia’s Minister of Finance, Vahe Hovhannisyan, held a working meeting with the Deputy Chairman of the Eurasian Development Bank (EDB) Management Board, Yaroslav Mandron.
During the meeting, they discussed EDB’s investment projects in Armenia. The bank plans to continue investing in the real sector, aiming to allocate $200-250 million during 2025-2026.
From 2022 to 2024, EDB’s investments in Armenia totaled $328 million, bringing the bank’s cumulative investment in the country to $488 million.
Minister Hovhannisyan expressed gratitude to Mandron for EDB’s swift response to the emergency situation caused by the heavy rains on May 25-26, 2024.