Աշխատանքային այցով Իրանում գտնվող Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը մասնակցել է «Եվրասիա» երրորդ միջազգային ցուցահանդեսին, հանդիպել Իրանի արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարարի տեղակալ, Առևտրի զարգացման կազմակերպության ղեկավար Դեհղան Դեհնավիի հետ։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԻԻՀ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ընդլայնման հնարավորությունները, ներդրումային համագործակցության հեռանկարները, ինչպես նաև ՀՀ-ում համատեղ արդյունաբերական գոտիների ստեղծման ուղղությամբ փոխգործակցության զարգացումը։
Այնուհետև Էդգար Զաքարյանը և դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը մասնակցել են «Եվրասիա» երրորդ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը, որտեղ ելույթ են ունեցել նաև Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը և Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։

Armenia’s Deputy Minister of Economy, Edgar Zakaryan, who is currently on a working visit to Iran, attended the third Eurasia international exhibition. He met with Dehghan Dehnavy, Iran’s Deputy Minister of Industry, Mines, and Trade and head of the Trade Promotion Organization. Armenia’s Ambassador to Iran, Grigor Hakobyan, was also present at the meeting.
The discussions focused on increasing bilateral trade volume, investment cooperation prospects, and the development of collaboration on the establishment of joint industrial zones in Armenia.
Later, Edgar Zakaryan and Grigor Hakobyan participated in the opening ceremony of the "Eurasia" exhibition. The event featured speeches from Iran’s President, Masoud Pezeshkian, and senior officials from Eurasian Economic Union member states.