Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, որ նախորդ շաբաթ հաստատվել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության այս տարվա աշխատանքների նոր ծավալը։ Նա դիմել է փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանին՝ խնդրելով ներկայացնել ծրագրի մանրամասները։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ «Վեոլիա ջուրը» նախատեսում է մոտ 5 մլրդ դրամի ներդրում կատարել և արդիականացնել ենթակառուցվածքները տարբեր թաղամասերում։
«Ըստ կազմակերպության՝ կա ջրի որոշակի կորուստ, և առկա է ենթակառուցվածքների թարմացման խնդիր։ Մասնավորապես, Նուբարաշենում էական աշխատանք է իրականացվելու ընկերության կողմից»,- նշել է Հովհաննիսյանը, հայտնում է Radar.am-ը։
Նա հավելել է, որ վերանորոգման ծրագրերը ներառում են նաև Կոնդ թաղամասը, Մալաթիա-Սեբաստիան և Աջափնյակը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքապետարանը տրամադրելու է անհրաժեշտ շինթույլտվությունները, որից հետո «Վեոլիա ջուր»-ը հնարավորինս արագ կմեկնարկի ենթակառուցվածքների արդիականացման աշխատանքները նշված տարածքներում։

Yerevan Mayor Tigran Avinyan announced that last week, the new scope of work for "Veolia Water" company for this year was approved. He requested Deputy Mayor Levon Hovhannisyan to present the details of the program.
According to Hovhannisyan, Veolia Armenia plans to invest about 5 billion drams and modernize infrastructure in various districts.
"The organization reports certain water losses and the need for infrastructure renewal. Specifically, significant work will be carried out by the company in Nubarashen district," Hovhannisyan noted, as reported by Radar.am .
He added that the renovation programs also include the Kond district, Malatia-Sebastia, and Ajapnyak.
According to him, the municipality will provide the necessary construction permits, after which Veolia Armenia will commence infrastructure modernization work in the mentioned areas as soon as possible.