Հայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը նվաճել է Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալ՝ դառնալով մրցաշարի փոխչեմպիոն։
Խորվաթիայի Օսյեկ քաղաքում ընթացող հրաձգության Եվրոպայի առաջնությունում Կարապետյանը մրցել է 10 մետր օդամղիչ ատրճանակ մրցաձևում։ Նա հաջողությամբ դուրս է եկել եզրափակիչ, որտեղ պայքարել է Միջազգային ֆեդերացիայի դրոշի ներքո հանդես եկող Լյուբով Վասկևիչի հետ։
Եզրափակիչում Կարապետյանը փոքր-ինչ զիջել է մրցակցին 13:15 հաշվով՝ գրավելով երկրորդ տեղը և նվաճելով արծաթե մեդալ, հայտնում է Արմենպրեսը։
Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի առաջնությունում ներկայացված է չորս մարզիկով՝ Էլմիրա Կարապետյան, Բենիկ Խլղաթյան, Նորայր Առաքելյան և Հրաչ Բաբայան։

Армянская спортсменка Эльмира Карапетян стала вице-чемпионкой Европы, завоевав серебряную медаль на чемпионате континента.
В рамках чемпионата Европы по стрельбе, который проходит в городе Осиек (Хорватия), Карапетян участвовала в соревнованиях по стрельбе из пневматического пистолета с 10 метров. Она успешно вышла в финал, где встретилась с Любовью Васькевич, выступавшей под флагом Международной федерации.
В напряжённом финале Карапетян уступила сопернице со счётом 13:15, заняв второе место и завоевав серебряную медаль, сообщает «Арменпресс».
Сборная Армении представлена на чемпионате Европы четырьмя спортсменами: Элмирой Карапетян, Беником Хлгатяном, Норайром Аракеляном и Храчем Бабаяном.