Հարձակվող Հրանտ-Լեոն Ռանոսը, արձագանքելով Հայաստանի ազգային հավաքականից հեռանալու մասին գլխավոր մարզիչ Ջոն Վան՛տ Սխիպի որոշմանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ իրեն ճանաչողները գիտեն, որ իր երկրի՝ Հայաստանի համար խաղալն իր համար «հնարավոր ամենամեծ պատիվն է»։
Ռանոսը նշել է, որ, պահպանելով մարզչի հետ ունեցած զրույցի գաղտնիությունը, ցանկացել է բացատրել իրավիճակը և հայտնել պատրաստակամությունը՝ օգնելու հավաքականին։
«Ես ցանկանում էի խոսել իմ իրավիճակի մասին: Ցանկանում էի նրան տեղյակ պահել, որ ես պատրաստ եմ, ինձ լավ եմ զգում և լիովին մոտիվացված եմ խաղալու ու օգնելու թիմին։
Ի զարմանս ինձ՝ մարզիչն ինձ ասաց, որ առաջիկա խաղում ինձ հետ կապված պլաններ չունի: Սա, բնականաբար, ինձ շատ վշտացրեց: Քանի որ խաղաժամանակ ստանալն այս պահին ինձ համար շատ կարևոր է, և ես այն ստանալու որևէ հեռանկար չունեի։ Համաձայնվեցի վերադառնալ Կայզերլաուտերն՝ պատրաստվելու հաջորդ խաղին: Եվ մենք սա միասին որոշեցինք»,–գրել է նա։
Նա վստահեցրել է, որ իր համար ավելի լավ բան չկա, քան իր երկրի՝ «Հայաստանի համար խաղալը, և որ դա միշտ այդպես կլինի»։

24 Март 2025 - 11:07 AMT
Нападающий Грант-Леон Ранос, комментируя решение главного тренера сборной Армении Джона ван’т Схипа исключить его из состава, на своей странице в Facebook написал, что все, кто его знает, понимают: «играть за Армению — это возможная наивысшая честь» для него.
Ранос подчеркнул, что, соблюдая конфиденциальность беседы с тренером, он хотел разъяснить ситуацию и выразить готовность помочь сборной.
«Я хотел рассказать о своей ситуации. Хотел сообщить ему, что я в хорошей форме, чувствую себя отлично и полностью мотивирован, чтобы играть и помогать команде.
К моему удивлению, тренер сказал, что в ближайшей игре на меня не рассчитывает. Это, конечно, меня сильно расстроило, ведь игровое время сейчас для меня крайне важно, а перспектив его получить не было. Мы вместе приняли решение, чтобы я вернулся в «Кайзерслаутерн» и готовился к следующему матчу», — написал он.
Он заверил, что нет для него большей ценности, чем играть за Армению, и что так будет всегда.
Сборная Армении в переходных матчах Лиги наций УЕФА уступила Грузии: 0:3 в Ереване и 1:6 в Тбилиси. Единственный мяч армянской сборной во втором тайме ответного матча забил Эдгар Севикян. По итогам противостояния Армения сохранила место в дивизионе C, а сборная Грузии перешла в дивизион B.