Հայաստանի ծանրամարտի ազգային թիմի երկու առաջատար մարզիկներ հայտնվել են Եվրոպայի 2024 թվականի տարվա լավագույն ծանրորդների թեկնածուների ցուցակում, հայտնում է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը։
Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Վարազդատ Լալայանը, ինչպես նաև Եվրոպայի չեմպիոն և աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Ալեքսանդրա Գրիգորյանն առաջադրվել են տարվա լավագույն տղամարդ և կին ծանրորդի կոչման համար։
Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիան մրցանակակիրների անունները կհրապարակի ապրիլի 13-ին՝ Մոլդովայում մեկնարկող Եվրոպայի առաջնության բացման օրը։

26 Март 2025 - 11:16 AMT
Два ведущих спортсмена национальной сборной Армении по тяжелой атлетике вошли в список кандидатов на звание «Лучший тяжелоатлет Европы 2024 года», сообщает пресс-служба Федерации тяжелой атлетики Армении.
Серебряный призер Олимпийских игр, чемпион мира и Европы Вараздат Лалаян, а также чемпионка Европы и бронзовый призер чемпионата мира Александра Григорян номинированы на звания лучшего тяжелоатлета и тяжелоатлетки года соответственно.
Федерация тяжелой атлетики Европы объявит имена победителей 13 апреля — в день открытия чемпионата Европы, который пройдет в Молдове.