Հայտնի են «Արտավազդ 2025» թատերական մրցանակաբաշխության արդյունքները՝ ներկայացվել են տարվա լավագույն աշխատանքներն ու դերակատարումները։
Տարվա լավագույն ներկայացում է ճանաչվել «Լակոտը», հայտնում է Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնը։
Ներկայացման հիմքում Սոս Սարգսյանի «Լակոտը» վիպակն է: Սա մեծ սիրո մասին իրական պատմություն է, որի հերոսները մատնության և ստալինյան ռեժիմի զոհ են դառնում:Սա նաև անհատի ինքնակայացման դժվարին ուղու, բարոյական կերպարի կայացման պատմություն է:
Բեմադրիչներն են Անդրանիկ Միքայելյանը և Նարինե Գրիգորյանը։
Lավագույն մանկական ներկայացման անվանակարգում հաղթել է «Բարկանո՞ւմ ես» բեմադրությունը։ Երիտասարդական լավագույն բեմադրության կոչմանն արժանացել է «Մարդը ափի մեջ» ներկայացումը։
Տարվա լավագույն դերասան է ճանաչվել Վարշամ Գևորգյանը, իսկ լավագույն երիտասարդ դերասանուհի՝ Միլենա Ղազարյանը։
Լավագույն երաժշտության հեղինակ է դարձել Արմեն Շահինյանը, իսկ լավագույն թատերախոսական մրցանակը հանձնվել է Անի Հարությունյանին։
«Գոյ թատրոնի» կառավարման խորհրդի նախագահ, ռեժիսոր Սարգիս Արզումանյանը հրաժարվել է Ջորջ Օրուելի «Անասնաֆերմա» ներկայացման համար «Արտավազդ» մրցանակաբաշխությունում «Լավագույն երիտասարդ ռեժիսոր» անվանակարգում 2018 թվականին ստացած իր մրցանակից որպես բողոքի նշան։

Winners of the Artavazd 2025 Theater Awards have been announced, highlighting this year’s standout productions and performances.
The Best Production of the Year award went to “The brat”, said the Sos Sargsyan National Theater. The play is based on Sos Sargsyan’s novella of the same name. It recounts a true story of great love, where the protagonists fall victim to betrayal and the Stalin regime. The narrative also explores the difficult journey of individual self-realization and moral integrity.
The play was directed by Andranik Mikayelyan and Narine Grigoryan.
In the Best Children’s Production category, the award went to the play “Are you angry?”. “Man in a palm” was named Best Youth Production.
Varsham Gevorgyan was awarded Best Actor of the Year, while Milena Ghazaryan received the Best Young Actress award.
Armen Shahinyan won Best Original Music, and the Best Theatrical Essay award was presented to Ani Harutyunyan.
In protest, director Sargis Arzumanyan, chairman of the board of the Goy Theater, returned his 2018 Artavazd Award for Best Young Director, which he received for his staging of George Orwell’s “Animal Farm.”