Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանն ընտրվել է ՈւԵՖԱ-ի գործկոմի անդամ։
7 թափուր տեղերի համար առաջադրված է եղել 11 թեկնածու, որոնց թվում՝ նաև ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը։ Քվեարկության արդյունքներով Մելիքբեկյանն ընտրվել է ՈւԵՖԱ-ի գործկոմի անդամ՝ չորս տարվա լիազորությամբ, հայտնում է Արմենպրեսը։
Արմեն Մելիքբեկյանը ծնվել է 1980 թվականի մայիսի 10-ին։ 2006-2015 թթ․ հանդիսացել է ՈՒԵՖԱ-ի Պատանեկան և սիրողական ու Մեդիա կոմիտեների անդամ։ 2018 թ. սեպտեմբերի 22-ին ընտրվել է ՀՖՖ գործկոմի անդամ և նշանակվել գլխավոր քարտուղարի ժամանակավոր պաշտոնակատար: 2019 թ. հունիսի 26-ին նշանակվել է ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար։ 2019 թ. դեկտեմբերի 23-ին ընտրվել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում։ 2023 թ. դեկտեմբերի 23-ին Մելիքբեկյանը վերընտրվել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը, ի պատասխան «Հայկական առաջին ճակատ» նախաձեռնության ղեկավար Սերգեյ Ջանջոյանի ֆեյսբուքյան գրառման, հանդես էր եկել հայտարարությամբ՝ նշելով, որ ՈւԵՖԱ-ի գործկոմում իր առաջադրումն ինքնանպատակ չէ։ Նա նաև խայտառակություն էր որակել իրեն խանգարելու մտադրության վերաբերյալ Ջանջոյանի հայտարարությունը։
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին խաղացող Արաս Օզբիլիսը Ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակած գրառմամբ խստորեն քննադատել է ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին՝ նշելով, որ եթե նա իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա:

Armenian Football Federation President Armen Melikbekyan has been elected to the UEFA Executive Committee for a four-year term, reports Armenpress.
Melikbekyan was among 11 candidates vying for seven vacant seats on UEFA’s executive board. Following a vote, he secured enough support to join the governing body of European football.
Born on May 10, 1980, Melikbekyan previously served on UEFA’s Youth, Amateur, and Media Committees from 2006 to 2015. He joined the Armenian Football Federation’s Executive Committee in September 2018 and was named acting secretary general. He became the Federation’s full secretary general in June 2019 and was elected president in December that year. He was re-elected on December 23, 2023.
In response to a Facebook post by “Armenian First Front” initiative leader Sergey Janjoyan, Melikbekyan stated that his nomination was not self-serving and condemned attempts to undermine his candidacy as disgraceful.