Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանն ընտրվել է ՈւԵՖԱ-ի գործկոմի անդամ։
7 թափուր տեղերի համար առաջադրված է եղել 11 թեկնածու, որոնց թվում՝ նաև ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը։ Քվեարկության արդյունքներով Մելիքբեկյանն ընտրվել է ՈւԵՖԱ-ի գործկոմի անդամ՝ չորս տարվա լիազորությամբ, հայտնում է Արմենպրեսը։
Արմեն Մելիքբեկյանը ծնվել է 1980 թվականի մայիսի 10-ին։ 2006-2015 թթ․ հանդիսացել է ՈՒԵՖԱ-ի Պատանեկան և սիրողական ու Մեդիա կոմիտեների անդամ։ 2018 թ. սեպտեմբերի 22-ին ընտրվել է ՀՖՖ գործկոմի անդամ և նշանակվել գլխավոր քարտուղարի ժամանակավոր պաշտոնակատար: 2019 թ. հունիսի 26-ին նշանակվել է ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար։ 2019 թ. դեկտեմբերի 23-ին ընտրվել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում։ 2023 թ. դեկտեմբերի 23-ին Մելիքբեկյանը վերընտրվել է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը, ի պատասխան «Հայկական առաջին ճակատ» նախաձեռնության ղեկավար Սերգեյ Ջանջոյանի ֆեյսբուքյան գրառման, հանդես էր եկել հայտարարությամբ՝ նշելով, որ ՈւԵՖԱ-ի գործկոմում իր առաջադրումն ինքնանպատակ չէ։ Նա նաև խայտառակություն էր որակել իրեն խանգարելու մտադրության վերաբերյալ Ջանջոյանի հայտարարությունը։
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին խաղացող Արաս Օզբիլիսը Ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակած գրառմամբ խստորեն քննադատել է ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին՝ նշելով, որ եթե նա իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա:

3 Апрель 2025 - 14:59 AMT
Президент Федерации футбола Армении Армен Меликбекян избран членом Исполнительного комитета Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) сроком на четыре года, сообщает «Арменпресс».
На семь вакантных мест претендовали 11 кандидатов, в том числе глава ФФА Армен Меликбекян. По итогам голосования он был избран в исполнительный орган УЕФА.
Армен Меликбекян родился 10 мая 1980 года. В 2006–2015 годах он был членом Комитетов УЕФА по делам юношеского и любительского футбола, а также медиа. С 22 сентября 2018 года вошел в состав исполкома ФФА и был назначен временно исполняющим обязанности генерального секретаря. 26 июня 2019 года стал полноправным генеральным секретарем ФФА, а 23 декабря 2019 года был избран президентом Федерации. 23 декабря 2023 года его переизбрали на этот пост.
В ответ на публикацию в Facebook руководителя инициативы «Армянский первый фронт» Сергея Джанджояна, Меликбекян заявил, что его выдвижение в исполком не является самоцелью, и назвал позорными попытки воспрепятствовать его избранию.
Бывший игрок сборной Армении Арас Озбилис резко раскритиковал Меликбекяна в Facebook, заявив, что если тот действительно переживает за армянский футбол, он должен уйти в отставку.