Բրատիսլավայում անցկացվող Եվրոպայի ըմբշամարտի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող Արսեն Հարությունյանը նվաճել է արծաթե մեդալ՝ եզրափակչում պարտվելով իր մրցակցին։
Ոսկու համար մղված գոտեմարտում Հարությունյանը 5։7 հաշվով զիջել է Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, աշխարհի կրկնակի ոսկե մեդալակիր, ռուսաստանցի Զաուր Ուգուևին, հայտնում է Aysor.am-ը։
Արսեն Հարությունյանն իր կարիերայի ընթացքում արդեն դարձել է աշխարհի երեքակի բրոնզե մեդալակիր և Եվրոպայի քառակի չեմպիոն։
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը Եվրոպայի առաջնության թիմային հաշվարկում 5-րդն է:
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի ներկայացուցիչ Արման Անդրեասյանը դարձել է Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն։Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր է դարձել Վազգեն Թևանյանը։

На проходящем в Братиславе чемпионате Европы по вольной борьбе армянский спортсмен Арсен Арутюнян завоевал серебряную медаль, проиграв в финале.
В решающей схватке за золото Арутюнян уступил со счетом 5:7 двукратному чемпиону мира и олимпийскому чемпиону, россиянину Зауру Угуеву, сообщает «Aysor.am ».
За свою карьеру Арсен Арутюнян уже становился трёхкратным бронзовым призёром чемпионатов мира и четырёхкратным чемпионом Европы.
Сборная Армении по вольной борьбе заняла пятое место в командном зачете чемпионата Европы.
Представитель сборной Армении Арман Андреасян также стал серебряным призёром чемпионата Европы. Бронзовую медаль завоевал Вазген Теванян.