Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մասնակցություն է ունեցել Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի (EWF) կոնգրեսին, ինչպես նաև ընդգրկվել է Եվրոպական ֆեդերացիայի գործադիր մարմնի ընտրական գործընթացում։
Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևում կայացած միջոցառման ընթացքում Արայիկ Հարությունյանը ելույթ է ունեցել՝ ներկայացնելով Հայաստանի ֆեդերացիայի տեսլականը ծանրամարտի ոլորտի ապագա զարգացման ուղղությամբ, հայտնում է ֆեդերացիան։
Հայկական կողմը նաև հանդես է եկել առաջարկությամբ՝ Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի Տեխնիկական խորհրդում ընդգրկելու միջազգային կարգի մրցավար Արայիկ Ալավերդյանին։Նա ընտրվել է այդ պաշտոնում:

12 Апрель 2025 - 10:14 AMT
Президент Федерации тяжёлой атлетики Армении Араик Арутюнян принял участие в конгрессе Европейской федерации тяжёлой атлетики (EWF) и был вовлечён в избирательный процесс исполнительного органа федерации.
Мероприятие состоялось в столице Молдовы, Кишинёве. В рамках конгресса Арутюнян выступил с речью, в которой представил видение армянской федерации относительно будущего развития тяжёлой атлетики, сообщает федерация.
Армянская сторона также выдвинула кандидатуру международного арбитра Араика Алавердяна в Технический совет EWF, который был избран на эту должность.