Հայաստանի ներկայացուցիչները շարունակել են պարգևատրվելու շարքը՝ գրանցելով նոր մեդալային հաջողություններ։
Ապրիլի 18-ին Մոլդովայում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությունում պայքարին միացել են 76 կգ քաշային կանայք։ Հայաստանի ներկայացուցիչ Աննա Ամրոյանը, ով մարզվում է Քրիստինե Պետրոսյանի ղեկավարությամբ, երկամարտի 231 կգ արդյունքով դարձել է Եվրոպայի փոխչեմպիոն:
Պոկում վարժությունում նա կարողացել է բարձրացնել սկզբում 95 կգ, ապա նաև 100 կգ։ Հրում վարժությունում նա բարձրացրել է նախ 126 կգ, այնուհետև՝ 131 կգ։ Այս վարժությունում Ամրոյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել, հայտնում է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի
Հայաստանի հավաքականի մյուս ներկայացուցիչ Միլենա Խաչատրյանը, ում մարզում է Աշոտ Փիլոսյանը, պոկում վարժությունում բարձրացրել է 95 կգ։ Հրում վարժությունում նա հետևողականորեն բարձրացրել է 121 կգ, 128 կգ, ապա նաև 131 կգ։ Այս վարժությունում Միլենա Խաչատրյանը արժանացել է արծաթե մեդալի։
Երկամարտում գրանցելով 226 կգ արդյունք՝ նա զբաղեցրել է 6-րդ հորիզոնականը։
Հայաստանի կանանց հավաքականը գլխավորում է Արտաշես Ներսիսյանը, իսկ թիմի երկրորդ մարզիչն է Տարոն Թովմասյանը։
Եվրոպայի առաջնությունում ապրիլի 19-ին ՀՀ–ն ունի 3 մասնակից: Երևանի ժամանակով 17:00-ին պայքարի մեջ կմտնեն 81 կգ քաշային կանայք` Էմմա Պողոսյանն ու Մարգարիտա Առաքելյանը: Իսկ ժամը 20:00-ին իր մրցելույթները կսկսի 96 կգ քաշային Դավիթ Հովհաննիսյանը:

Спортсменки из Армении продолжают медальную серию, добиваясь новых успехов на чемпионате Европы по тяжёлой атлетике.
18 апреля в Молдове в соревнованиях среди женщин весовой категории до 76 кг армянка Анна Амроян, под руководством тренера Кристине Петросян, стала вице-чемпионкой Европы с суммой двоеборья 231 кг.
В упражнении «рывок» Амроян подняла сначала 95 кг, затем 100 кг. В «толчке» она взяла 126 кг и 131 кг, за что завоевала бронзовую медаль, сообщает Федерация тяжёлой атлетики Армении.
Другая представительница Армении, Милена Хачатрян (тренер Ашот Пилосян), в «рывке» подняла 95 кг. В «толчке» она последовательно подняла 121 кг, 128 кг и 131 кг, за что была удостоена серебряной медали в этом упражнении.
С результатом 226 кг в двоеборье Хачатрян заняла шестое место.
Женскую сборную Армении возглавляет Арташес Нерсисян, вторым тренером является Тарон Товмасян.
19 апреля на чемпионате Европы в борьбу вступят ещё трое представителей Армении. В 17:00 по ереванскому времени выступят женщины в категории до 81 кг — Эмма Погосян и Маргарита Аракелян. В 20:00 начнёт выступление Давид Ованнисян в категории до 96 кг.