Ավարտվել է 2025 թվականի Հայաստանի պատանիների և աղջիկների եզրափակիչ առաջնությունը։
Մինչև 18 տարեկան պատանիների պայքարի արդյունքում չեմպիոն է ճանաչվել Վահե Սուքիասյանը, երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Նարեկ Ղիմոյանը, իսկ երրորդ հորիզոնականը՝ Ռուդոլֆ Փաշիկյանը։
Մինչև 16 տարեկան աղջիկների խմբում չեմպիոն է հռչակվել Անահիտ Մկրտչյանը, փոխչեմպիոնի տիտղոսը ստացել է Լիլիթ Կասինյանը, իսկ երրորդ տեղը գրավել է Սոնա Կրկյաշարյանը, հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։
Մինչև 14 տարեկան պատանիների հաղթողը դարձել է Մանվել Առաքելյանը։ Այս տարիքային խմբում փոխչեմպիոն է դարձել Տիգրան Համբարձումյանը, իսկ երրորդ տեղում հայտնվել է Արման Հարությունյանը։
Մինչև 12 տարեկան աղջիկների չեմպիոն է ճանաչվել Անգելինա Միրաքյանը։ Այս խմբում երկրորդ տեղում է հայտնվել Լիդա Սինգը, իսկ երրորդ տեղը բաժին է հասել Նարե Իսախանյանին։
Նույն տարիքային խմբի պատանեկան պայքարում չեմպիոն է դարձել Դավիթ Ստեփանյանը։ Փոխչեմպիոն է հռչակվել Սերգեյ Ենոքյանը, իսկ երրորդը՝ Արման Ասլանյանը։
Մինչև 10 տարեկան աղջիկների շարքում հաղթող է ճանաչվել Սոֆիա Բաղրամյանը, փոխչեմպիոն՝ Ալիսա Պետրոսյանը, իսկ Արիանա Չիլինգարյանը եզրափակել է լավագույն եռյակը։
Նույն տարիքային խմբում պատանեկան մրցապայքարի չեմպիոն է դարձել Դավիթ Մելքոնյանը, փոխչեմպիոն՝ Արմեն Վարդանյանը, իսկ երրորդ տեղը զբաղեցրել է Աշոտ Ավետիսյանը։
Մինչև 8 տարեկան պատանիների առաջնությունում չեմպիոն է հռչակվել Մանվել Վարդանյանը, փոխչեմպիոն՝ Հայկ Իվանյանը, երրորդ տեղում՝ Տիգրան Պետրոսյանը։
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Հայաստանի մինչև 18 տարեկան աղջիկների չեմպիոն է դարձել Նվարդ Հայրապետյանը։

Vahe Sukiasyan has been crowned champion in the under 18 boys' category at the 2025 Armenian Youth and Girls Chess Championship, which has now concluded. Narek Ghimoyan took second place, while Rudolf Pashikyan finished third.
In the under 16 girls’ group, Anahit Mkrtchyan won the championship title. Lilit Kasinyan was the runner-up, and Sona Krkyasharyan placed third, according to the Armenian Chess Federation.
Manvel Arakelyan claimed first place in the under 14 boys' category. Tigran Hambardzumyan secured second place, followed by Arman Harutyunyan in third.
Among under 12 girls, Angelina Mirakyan emerged as the champion. Lida Singh and Nare Isakhanyan came in second and third, respectively.
In the same age group for boys, Davit Stepanyan won the title, with Sergey Enokyan finishing second and Arman Aslanyan third.
Sofia Baghramyan won the under 10 girls’ championship. Alisa Petrosyan and Ariana Chilingaryan completed the podium in second and third places.
In the boys’ under 10 group, Davit Melkonyan was crowned champion. Armen Vardanyan took second place, and Ashot Avetisyan placed third.
Manvel Vardanyan won the under 8 boys’ category, followed by Hayk Ivanyan and Tigran Petrosyan in second and third, respectively.
Earlier, it was announced that Nvard Hayrapetyan became the champion among under18 girls in Armenia.