Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան և Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը անդրադարձել է Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի «Բարսելոնայի» դեմ առաջին խաղին՝ խոսելով նաև իր չեղարկված գոլի մասին, որն անարդար է համարել։
«Խելահեղ հանդիպում ստացվեց: Դժվար էր գործողությունների առումով, սակայն հրաշալի դիտելու համար: «Ինտերն» արեց ամեն հնարավոր բան, բայց նաև այն կարծիքի եմ, որ կարող էինք ավելի լավ խաղալ։ «Բարսելոնան», որը հրաշալի էր վերահսկում գնդակի տեղաշարժը, մեծ ճնշում գործադրեց մեզ վրա»,–ասել է Մխիթարյանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Հայ կիսապաշտպանը խոսել է նաև «VAR» համակարգի կողմից իր խփած գնդակի չեղարկմանն՝ ընդգծելով, որ զայրացած է նման որոշման պատճառով:
«Չեղարկված իմ այս գոլը հիշելու եմ ամբողջ կյանքում: Հպարտ եմ իմ թիմակիցներով: Նրանք հրաշալի խաղ ցուցադրեցին։ Սա ֆուտբոլ է և մենք լիահույս ենք, որ չենք կրկնելու այս սխալները տանը` «Սան Սիրոյում»,-ասել է նա։
Իտալական «Ինտերը» Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի առաջին խաղում հյուրընկալվել է կատալոնական «Բարսելոնային», և հանդիպումն ավարտվել է ոչ ոքի՝ 3:3 հաշվով։ Մխիթարյանը կարողացել է գրավել մրցակցի դարպասը, սակայն գոլը չեղարկվել է VAR համակարգի միջոցով։ Թիմերը մեկ շաբաթ անց կրկին կհանդիպեն՝ այս անգամ «Սան Սիրոյի» դաշտում։

Inter Milan midfielder and former Armenia national team captain Henrikh Mkhitaryan reflected on his disallowed goal in the first leg of the UEFA Champions League semifinal against Barcelona, calling it one he will remember for life.
“It was a crazy game. It was tough to play, but amazing to watch. Inter did everything it could, though I believe we could have played even better,” Mkhitaryan said in a post-match interview, as reported by Armenpress. “Barcelona applied a lot of pressure and had great control of the ball.”
Speaking about the video assistant referee (VAR) decision that ruled out his goal, the Armenian midfielder admitted he was deeply upset. “I’ll remember this disallowed goal for the rest of my life. I’m proud of my teammates—they played brilliantly. This is football, and we hope not to repeat such mistakes at home at San Siro,” he added.
The match between Inter and Barcelona ended in a 3–3 draw. Mkhitaryan scored but the goal was overturned after VAR review. The two teams will face off again next week at Inter’s home stadium, San Siro.