Ռեփեր Սնուփ Դոգի համերգի կազմակերպման համար հատկացված գումարը դեռ չի վերադարձվել պետական բյուջե։ Այդ մասին հայտնել են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից, հայտնում է «Հետքը»։
Հունվարի 8-ին կայացած ասուլիսի ժամանակ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հայտնել էր, որ նախարարությունն արդեն դիմել է «Դոպինգ Սփեյս» ընկերությանը՝ պահանջելով վերադարձնել չեղարկված համերգի համար տրամադրված ամբողջ գումարը պետական բյուջե։
«Նրանք ամբողջ տարին բանակցել են, և տարբեր ժամանակաշրջաններում ունեցել ենք որոշակի պայմանավորվածություններ, որոնք ինչ-ինչ պատճառներով տեղի չեն ունեցել: Սա նշանակում է, որ պետք է գործեն պայմանագրի դրույթները: Այսինքն՝ քանի որ նախատեսված ժամանակահատվածում համերգը չի կայացել, մենք արդեն գրությամբ դիմել ենք կազմակերպությանը, որ ամբողջ գումարը վերադարձվի պետական բյուջե»,- ասել է նախարարը։
Նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը հայտնել է, որ «Դոպինգ Սփեյս» ընկերությունից նոր առաջարկներ միջոցառման իրականացման վերաբերյալ չեն ստացվել։ Ընկերությանն առաջարկվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր՝ պայմանագիրը փոխադարձ համաձայնությամբ լուծելու և դրա շրջանակում տրամադրված գումարը, ինչպես նաև պայմանագրով սահմանված տուգանքը՝ ըստ 2.4.11 կետի, փոխանցելու ՀՀ պետական բյուջեի կենտրոնական գանձապետական հաշվին։
Այսպիսով, նախարարի հայտարարությունից գրեթե չորս ամիս անց էլ ԿԳՄՍՆ-ն շարունակում է սպասել, որպեսզի կազմակերպությունն իրականացնի պահանջված գործողությունները։
2023 թվականի հուլիսին հայտարարվել է՝ աշխարհահռչակ ռեփեր Սնուփ Դոգը սեպտեմբերի 23-ին ելույթ է ունենալու Երևանում։ Պայմանագրի արժեքը կազմել է 2 միլիարդ 318 միլիոն դրամ կամ մոտավորապես 6 միլիոն ԱՄՆ դոլար։ Նախագծի հիմնավորման համաձայն՝ այդ գումարը նախատեսված է եղել արտիստի հոնորարի, թիմի տեխնիկական պահանջների, անվտանգության, ապահովագրության, տեխնիկական սարքավորումների և գովազդային միջոցառումների ծախսերը հոգալու համար։
Սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի կողմից իրականացված լայնածավալ հարձակման և դրա հետևանքով Արցախի հայաթափման արդյունքում համերգի կազմակերպիչները դատապարտել են Բաքվի գործողությունները և հայտարարել, որ սեպտեմբերի 23-ի համերգը հետաձգվում է։ Այն չի կայացել, իսկ միջոցները մինչ այժմ չեն վերադարձվել պետական բյուջե։

Деньги, выделенные на организацию концерта рэпера Снуп Дога, до сих пор не возвращены в государственный бюджет Армении. Об этом сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта, передаёт «Hetq».
Министр Жанна Андреасян на пресс-конференции 8 января заявила, что министерство уже обратилось к компании «Допинг Спейс» с требованием вернуть всю сумму, выделенную на отменённый концерт.
«Они вели переговоры весь год и в разные периоды достигали определённых договорённостей, которые по разным причинам не были выполнены. Это означает, что теперь должны применяться положения контракта. Так как концерт в предусмотренные сроки не состоялся, мы уже направили компании официальное письмо с требованием вернуть всю сумму в госбюджет», — сказала министр.
Замминистра Даниел Даниелян в ответ на запрос «Hetq» сообщил, что от компании «Допинг Спейс» не поступало новых предложений по организации мероприятия. Министерство предложило предпринять необходимые шаги для расторжения договора по взаимному согласию и перевода как полученных средств, так и предусмотренного штрафа согласно пункту 2.4.11 на счёт Центрального казначейства.
Таким образом, почти через четыре месяца после заявления министра, они по-прежнему ждёт исполнения требований.
В июле 2023 года было объявлено, что всемирно известный рэпер Снуп Дог выступит в Ереване 23 сентября. Стоимость контракта составила 2 миллиарда 318 миллионов драмов (около 6 миллионов долларов США), и включала гонорар артиста, технические требования команды, охрану, страховку, оборудование и рекламные мероприятия.
После широкомасштабного нападения Азербайджана 19 сентября и последовавшего исхода армян из Арцаха, организаторы концерта осудили действия Баку и объявили о переносе мероприятия. Концерт так и не состоялся, а средства до сих пор не возвращены в бюджет.