Մեծանուն շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի կապակցությամբ շուտով Ազնավուրի հրապարակում կտեղադրվի Դավիթ Մինասյանի հեղինակած «Լա Բոհեմ» քանդակը։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Հհուշարձանի համար բաց մրցույթ էր հայտարարվել՝ ներկայացված 60-ից ավելի հայտերից հաղթել է Դավիթ Մինասյանի հեղինակած «Լա Բոհեմ» քանդակը։
Ավելի վաղ, սակայն, հայտարարվել էր, որ քնդակը տեղադրվելու է Ֆրանսիայի հրապարակում։ Հայտարարվել էր, որ Շառլ Ազնավուրի հուշարձանը տեղադրվելու է ֆրանսիայի հրապարակի կետրոնական հատվածում, իսկ Ժյուլ Բաստիեն Լեպաժի արձանը նույն ֆրնասիայի հրապարակում՝ մայթեզրին ավելի մոտ հատված կտեղափոխվի։

12 Май 2025 - 08:45 AMT
В честь 100-летия со дня рождения великого шансонье Шарля Азнавура на площади Азнавура в скором времени установят скульптуру «Богема» авторства Давида Минасяна. Об этом на своей странице в Facebook сообщил мэр Еревана Тигран Авинян.
Для выбора памятника был объявлен открытый конкурс, в котором приняли участие более 60 работ. Победу присудили скульптуре «Богема» Давида Минасяна.
Ранее сообщалось, что скульптура будет установлена на площади Франции. Тогда говорилось, что памятник Азнавуру разместится в центральной части площади Франции, а статую Жюля Бастьен-Лепажа перенесут ближе к краю площади.