Մայիսի 20-ին` տեղական ժամանակով ժամը 10:11-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 06։11-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 2․9 մագնիտուդով երկրաշարժ Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտի՝ Բավրա գյուղից 8 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ։
ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Բավրա, Սարագյուղ և Աշոցք գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ։
Ստորգետնյա ցնցումները զգացվել են հյուսիսային լայնության 41.08⁰ և արևելյան երկայնության 43․88⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով։

On May 20 at 10:11 a.m. local time (06:11 GMT), Armenia's Seismic Protection Service recorded a 2.9-magnitude earthquake in the Armenia–Georgia border zone, 8 kilometers southeast of the village of Bavra. The quake originated at a depth of 10 kilometers.
According to the Ministry of Internal Affairs’ Rescue Service, the intensity in the epicentral area reached magnitude 4 on the MSK scale.
The tremor was felt in the Shirak province villages of Bavra, Saragyugh, and Ashotsk, with an intensity of 2 to 3 points.