Թալինի խոշորացված համայնքին պատկանող Ագարակավան գյուղի և հարակից բնակավայրերի բնակիչները փակել են Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհը՝ իրենց դժգոհությունն արտահայտելու համար։
Նրանք տարածքային կառավարման նախարարությունից, «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից պահանջում են այնպես անել, որ Հյուսիս-Հարավ ճանապարհի կառուցման շրջանակում չփակեն մայրուղին մի քանի գյուղերին միացնող լայն ու բարեկարգ ճանապարհը, հայտնում է Panorama.am-ը։
«Հիմա այդ ճանապարհը փակում են, մեզ տանում են մոստ, ասում են անցեք մի կմ, հետո վտանգավոր խաչաձև խաչմերուկ, այնտեղ գնալուց պիտի կանգնես, խաչակնքվես, նոր անցնես։ Մի քանի օր առաջ Շտապ օգնության մեքենան եկել մոլորվել էր։ Ոչ մի խանգարող բան չկա, ինչի՞ համար եք փակել էս ճանապարհը, պատրաստի ճանապարհ է, ինչի՞ եք փակել»,-բողոքում են բնակիչները։
Բնակիչների հետ հանդիպել է նաև Թալինի համայնքապետը։ Բողոքավորները նշել են, որ եթե խնդիրը լուծում չստանա, իրենք մտադիր են շարունակել բողոքի գործողությունները և կրկին արգելափակել մայրուղին։

Inhabitants of Agarakavan and adjacent villages in the enlarged Talin community have blocked the Gyumri-Yerevan highway to express their discontent.
They demand that the Ministry of Territorial Administration and the Road Department Foundation ensure that the construction of the North-South highway does not result in the closure of the wide and well-maintained road connecting several villages, according to Panorama.am .
"Now they are closing that road, directing us to a bridge, saying to walk a kilometer, then cross a dangerous intersection. A few days ago, an ambulance got lost. There is no obstacle; why are you closing this ready road?" residents complained.
The mayor of Talin has met with the residents. The protesters stated that if the issue is not resolved, they intend to continue their protest actions and block the highway again.