Մայիսի 4-ին Կոտայքի մարզի Մարմարիկ գյուղում անհետացած 2-ամյա Տիգրան Մանուկյանի հայրը՝ Արթուր Մանուկյանը, կիսվել է որդու անհետացման դեպքի վերաբերյալ իր մտահոգություններով։շ, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Նա ասել է, որ ավելի հակված է կարծել, որ երեխուն տարել են։
Նրա խոսքով, չնայած փրկարարները ջանքեր են գործադրում՝ որոնելով Տիգրանին Մարմարիկ գետում և ՀՀ այլ տարածքներում, մինչ այժմ որևէ հետք չի հայտնաբերվել։ Նա ընդգծել է, որ գետից տարբեր կենդանիների դիեր են դուրս բերվել, սակայն, իր որդու հետքը չկա։
«Ոչ մի հետք չկա, այս ջրից ինչ ասես հանել են՝ կատու, գառ, հորթ, հավ, բայց փաստն այն է, որ երեխաս չկա, չկա կոշիկ, շոր, իրենից ոչինչ չկա։ Ոչ մի վարկած էլ չեմ բացառում։ Կարող ա տարել են. կարող ա ո՞րն է, այսօր փաստը վկայում է, ու ես հակված եմ նրան, որ ավելի շատ տարել են»,- նշել է նա։
Տիգրանի հայրը նաև կեղծ է որակել դրամահավաքի մասին տեղեկությունները։
«Չգիտեմ էդ սայթերով, յութուբով դնում են, թե ծնողներից էսքան գումար են պահանջել, դրամահավաք են անում։ Ժողովուրդ ջան, չկա նման բան, ապատեղեկատվություն է, մի հավատացեք»,- ասել է նա։
Նա նշել է՝ նման բան լինելու դեպքում ինքը անձամբ հայտարարությամբ հանդես կգա ու խնդրել է, որ որևէ մեկը գումար չփոխանցի։

Arthur Manukyan, father of 2-year-old Tigran Manukyan who went missing on May 4 in the village of Marmarik in Armenia’s Kotayk Province, has shared his concerns about the case, reports Pastinfo.
He stated that he is increasingly inclined to believe that the child was abducted.
Despite rescue workers’ continued efforts to search the Marmarik River and other regions of Armenia, no trace of the child has been found so far. He noted that the river has yielded the remains of various animals, but no sign of his son.
“There’s not a single trace. They’ve pulled out cats, lambs, calves, chickens from the water, but the fact is my child isn’t there. No shoes, no clothes—nothing. I’m not ruling anything out. It could be he was taken. The fact remains, and I’m leaning more toward the idea that he was taken,” Manukyan said.
He also dismissed reports about alleged fundraising efforts as false.
“I don’t know why websites and YouTube channels are posting that the parents were asked for money or that a fundraiser is underway. Folks, there’s no such thing. It’s misinformation—don’t believe it,” he said.
Manukyan emphasized that if such a situation arose, he would personally make a public announcement and asked people not to send any money.