Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը մայիսի 21–ին մասնակցել է Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» գլխավոր կազմի մարզումներին, որոնց լուսանկարները տեղադրված են ակումբի տելեգրամյան ալիքում, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ավելի վաղ Տիկնիզյանը հայտարարել էր, որ մտադիր է հեռանալ Մոսկվայի «Լոկոմոտիվից»։ Նա դժգոհ է խաղաժամանակից և մրցաշրջանի ավարտից հետո պատրաստվում է դիմել ղեկավարությանը՝ «խնդրելով թույլ տալ հեռանալ թիմից»։
«Լոկոմոտիվի» տնօրենների խորհրդի անդամ Վալերի Ֆիլատովը հայտարարել է, որ «նորմալ է վերաբերվում Թիկնիզյանի հայտարարությանը, և ակումբը չի պատրաստվում նրան հեռացնել մարզումներից»։
2025–ին Տիկնիզյանը միայն մեկ անգամ էր 90 րոպե անցկացրել խաղադաշտում՝ մարտի 7–ին Ռուսաստանի առաջնության շրջանակում «Ախմատի» հետ խաղում։
Տիկնիզյանը «Լոկոմոտիվ» է տեղափոխվել 2021–ի ամռանը՝ 5․5 մլն եվրոյով։ Նրա պայմանագիրն ուժի մեջ է մինչև 2026–ի հունիսի ավարտը։ Ընթացիկ խաղաշրջանում նա ակումբի կազմում բոլոր մրցաշարերում 2 գոլի հեղինակ է դարձել և 4 գոլային փոխանցման։

Защитник сборной Армении Наир Тикнизян 21 мая принял участие в тренировке основной команды московского «Локомотива». Фотографии с занятия опубликованы в Telegram-канале клуба, сообщает Aysor.am .
Ранее Тикнизян заявил о намерении покинуть «Локомотив» из-за недостатка игрового времени. Он сообщил, что после завершения сезона обратится к руководству с просьбой разрешить ему уйти из команды.
Член совета директоров клуба Валерий Филатов заявил, что спокойно относится к высказываниям Тикнизяна и клуб не собирается отстранять его от тренировок.
В 2025 году Тикнизян провел на поле все 90 минут лишь один раз — 7 марта в матче чемпионата России против «Ахмата».
Тикнизян перешел в «Локомотив» летом 2021 года за 5,5 млн евро. Его контракт действует до конца июня 2026 года. В текущем сезоне он забил 2 гола и сделал 4 результативные передачи во всех турнирах.