Իր ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կյանքից հեռացել է Շրջակա միջավայրի նախարարության «Դիլիջան» ազգային պարկի աշխատակից Մամիկոն Հովհաննիսյանը, հայտնում է Շրջակա միջավայրի նախարարությունը։
Ըստ աղբյուրի՝ նույն ավտովթարի հետևանքով ևս մեկ աշխատակից տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում Մամիկոն Հովհաննիսյանի ընտանիքին, հարազատներին և գործընկերներին՝ կիսելով նրանց վիշտը, իսկ վիրավորված գործընկերոջը մաղթում է շուտափույթ ապաքինում։

An employee of Dilijan National Park under Armenia's Ministry of Environment, Mamikon Hovhannisyan, has died in a tragic car accident while carrying out his official duties, the ministry reported.
According to the source, another park employee sustained various injuries in the same accident and was taken to a medical center.
The Ministry of Environment expressed its deepest condolences to Mamikon Hovhannisyan’s family, friends, and colleagues, sharing in their grief, and wished the injured worker a swift recovery.