Իր ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կյանքից հեռացել է Շրջակա միջավայրի նախարարության «Դիլիջան» ազգային պարկի աշխատակից Մամիկոն Հովհաննիսյանը, հայտնում է Շրջակա միջավայրի նախարարությունը։
Ըստ աղբյուրի՝ նույն ավտովթարի հետևանքով ևս մեկ աշխատակից տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում Մամիկոն Հովհաննիսյանի ընտանիքին, հարազատներին և գործընկերներին՝ կիսելով նրանց վիշտը, իսկ վիրավորված գործընկերոջը մաղթում է շուտափույթ ապաքինում։

Во время исполнения служебных обязанностей в результате трагического дорожно-транспортного происшествия погиб сотрудник национального парка «Дилижан» Министерства окружающей среды Армении Мамикон Ованнисян, сообщает министерство.
Как уточняется, в результате того же ДТП еще один сотрудник получил телесные повреждения разной степени тяжести и был доставлен в медицинский центр.
Министерство окружающей среды выразило глубокие соболезнования семье, близким и коллегам Мамикона Ованнисяна, разделяя их боль, а пострадавшему коллеге пожелало скорейшего выздоровления.