«Նոա» ֆուտբոլային ակումբը հետաքրքրություն է ցուցաբերել «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի հանդեպ՝ Չեմպիոնների լիգային նախորդող ժամանակահատվածում, գրում է Metaratings.ru-ն։
Հայկական ակումբը պաշտոնական առաջարկներ չի ներկայացրել ֆուտբոլիստներին, բանակցություններ են եղել նրանց ներկայացուցիչների հետ։ Եվ Սպերցյանը, և Տիկնիզյանը մերժել են առաջարկը:
«Նոան» դարձել է Հայաստանի 2024/25 մրցաշրջանի չեմպիոն և իրավունք է ստացել մասնակցելու Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլին։
Էդուարդ Սպերցյանը «Կրասնոդարի» սան է։ «Ցուլերի» կազմում կիսապաշտպանն անցկացրել է 142 հանդիպում՝ դառնալով 43 գոլի և 30 գոլային փոխանցման հեղինակ։ Ըստ Transfermarkt-ի՝ նրա շուկայական արժեքը 20 միլիոն եվրո է։
Նաիր Տիկնիզյանը «Լոկոմոտիվի» կազմում հանդես է գալիս 2021 թվականից։ Ընթացիկ մրցաշրջանում նա մասնակցել է 33 խաղի՝ խփելով 2 գոլ և կատարելով 4 գոլային փոխանցում։ Transfermarkt-ի գնահատմամբ՝ նրա շուկայական արժեքը կազմում է 6 միլիոն եվրո։

Футбольный клуб «Ной» выразил интерес к защитнику «Локомотива» Наиру Тикнизяну и полузащитнику «Краснодара» Эдуарду Сперцяну в преддверии квалификационного этапа Лиги чемпионов, сообщает Metaratings.ru.
Официальных предложений футболистам представлено не было, однако армянская сторона вела переговоры с их представителями. И Сперцян, и Тикнизян отклонили интерес клуба.
«Ной» стал чемпионом Армении в сезоне 2024/25 и получил право участвовать в первом квалификационном раунде Лиги чемпионов УЕФА.
Эдуард Сперцян является воспитанником «Краснодара». В составе «быков» полузащитник провел 142 матча, забил 43 гола и отдал 30 результативных передач. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 20 миллионов евро.
Наир Тикнизян выступает за «Локомотив» с 2021 года. В текущем сезоне он провел 33 встречи, отличившись двумя голами и четырьмя голевыми передачами. Transfermarkt оценивает его стоимость в 6 миллионов евро.