Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավարությունը նոր պայմանագիր չի կնքի Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանի հետ: Նա հանդես էր գալիս թիմում անցած տարվա աշնանից։
Ինչպես հայտնել է երկաթուղայինների գլխավոր տնօրեն Վլադիմիր Լեոնչենկոն, ակումբը մտադիր չէ գնել ֆուտբոլիստի տրանսֆերային իրավունքը, որը պատկանում է Հունգարիայի «Ֆերենցվարոշ» ակումբին։
«Ակումբը չի գնի Սևիկյանին։ Եվ վարձակալությունն էլ չի երկարացվի։ Նա մեկնում է հավաքականի խաղին, որից հետո «Լոկոմոտիվ» չի վերադառնա»,–ասել է Լեոնչենկոն, գրում է «Վեստի Կավկազան»։
Սևիկյանը, ով «Լոկոմոտիվին» միացել էր վարձակալությամբ 2024 թվականի սեպտեմբերին, մասնակցել է Ռուսաստանի առաջնության 14 հանդիպման և կատարել է մեկ գոլային փոխանցում։ Ավարտված 2024/25 մրցաշրջանում թիմը զբաղեցրել է վեցերորդ հորիզոնականը՝ վաստակելով 53 միավոր։

Руководство московского футбольного клуба «Локомотив» не стало заключать новое соглашение с полузащитником сборной Армении Эдгаром Севикяном, который выступал за команду с осени прошлого года.
Как сообщил генеральный директор железнодорожников Владимир Леонченко, клуб не намерен выкупать права на футболиста, принадлежащего венгерскому «Ференцварошу».
«Клуб не будет выкупать Севикяна. И продлевать аренду пока тоже не будет. Он уезжает в сборную, после чего в "Локомотив" не вернется», – сказал Владимир Леонченко
Севикян, присоединившийся к «Локомотиву» на правах аренды в сентябре 2024 года, провел 14 матчей в рамках чемпионата России и отдал одну результативную передачу. В завершившемся сезоне 2024/25 команда заняла шестое место в турнирной таблице, набрав 53 очка.