Երևանիև Նիցայի միջև համագործակցության շրջանակում հայ բժիշկների վերապատրաստվում են Ֆրանսիայում։
Երևանի և Նիցայի քաղաքապետարանների միջև դեռ 18 տարի առաջ կնքված համաձայնագրով երկու քաղաքները հռչակվել են քույր քաղաքներ, հայտնում է քաղաքապետարանը։
Ավելի քան մեկ տասնամյակ անց՝ շոշափելի գործակցության բացակայությունից հետո, 2023-ին Նիցայի քաղաքապետի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան նշանավորվեց Երևանի քաղաքապետարանի հետ առողջապահության ոլորտում միջազգային համագործակցության շրջանակային համաձայնագրի ստորագրմամբ, որի շրջանակում Երևանի բուժհաստատություններից բժիշկները վերապատրաստման ծրագրով մեկնեցին Նիցա:

As part of renewed cooperation between Yerevan and Nice, Armenian doctors are currently undergoing training in France.
According to the Yerevan Municipality, the two cities became sister cities 18 years ago through an agreement signed by their municipal governments.
After a long period with little tangible cooperation, a turning point came in 2023 with a visit to Armenia by a delegation led by the First Deputy Mayor of Nice. That visit resulted in the signing of a framework agreement on international collaboration in the healthcare sector with Yerevan’s City Hall. Under this agreement, medical professionals from Yerevan’s healthcare institutions were sent to Nice for training.