Արթուր Ավետիսյանը՝ մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:
Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքում ընթացող սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում Ավետիսյանն օղակների վարժության եզրափակչում հավաքել է 14.366 միավոր և զբաղեցրել է երրրոդ տեղը, հայտնում է ԿԳՄՍ–ն։
Այս վարժությունում Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Վահագն Դավթյանը 14,166 միավորով 7-րդն է։
Ավելի վաղ Համլետ Մանուկյանը դարձել է սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի մեծահասակների չեմպիոն, Մամիկոն Խաչատրյանը՝ արծաթե մեդալակիր։
Մանուկյանը կարիերայում առաջին անգամ հռչակվել է Եվրոպայի մեծահասակների չեմպիոն` նժույգ-թափերի եզրափակչում հավաքելով 14.766 միավոր։ Խաչատրյանը նույն վարժությունում 14.733 միավորով նվաճել է փոխչեմպիոնի կոչումը։

Arthur Avetisyan has claimed a bronze medal at the European Artistic Gymnastics Championships, held in Leipzig, Germany.
Competing in the rings final of the senior men’s event, Avetisyan scored 14.366 points, earning him third place, according to Armenia’s Ministry of Education, Science, Culture and Sports.
Another Armenian gymnast, Vahagn Davtyan, also participated in the rings final, finishing seventh with a score of 14.166.
Earlier in the tournament, Hamlet Manukyan was crowned European champion for the first time in his career, winning the pommel horse final with 14.766 points. Mamikon Khachatryan followed closely with 14.733 points to secure the silver medal in the same event.