Արթուր Ավետիսյանը՝ մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:
Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքում ընթացող սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում Ավետիսյանն օղակների վարժության եզրափակչում հավաքել է 14.366 միավոր և զբաղեցրել է երրրոդ տեղը, հայտնում է ԿԳՄՍ–ն։
Այս վարժությունում Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Վահագն Դավթյանը 14,166 միավորով 7-րդն է։
Ավելի վաղ Համլետ Մանուկյանը դարձել է սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի մեծահասակների չեմպիոն, Մամիկոն Խաչատրյանը՝ արծաթե մեդալակիր։
Մանուկյանը կարիերայում առաջին անգամ հռչակվել է Եվրոպայի մեծահասակների չեմպիոն` նժույգ-թափերի եզրափակչում հավաքելով 14.766 միավոր։ Խաչատրյանը նույն վարժությունում 14.733 միավորով նվաճել է փոխչեմպիոնի կոչումը։

Артур Аветисян завоевал бронзовую медаль на чемпионате Европы по спортивной гимнастике среди взрослых, который проходит в немецком городе Лейпциг.
В финале упражнений на кольцах Аветисян набрал 14,366 балла, заняв третье место, сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении.
Другой представитель Армении Ваагн Давтян в этом же финале занял седьмое место с результатом 14,166 балла.
Ранее Гамлет Манукян впервые в карьере стал чемпионом Европы среди взрослых, выиграв финал на коне с результатом 14,766 балла. Мамикон Хачатрян стал серебряным призёром в той же дисциплине, набрав 14,733 балла.