ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցը հունիսի 2-ին, տեղական ժամանակով ժամը 00:12-ին (Գրինվիչի ժամանակով՝ հունիսի 1-ին, ժամը 20։12-ին) 3․0 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցել, որի էպիկենտրոնը գտնվել է Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքից 11 կմ հարավ-արևելք, 10 կմ խորությամբ:
Էպիկենտրոնի շրջակայքում ստորգետնյա ցնցման ինտենսիվությունը կազմել է 4 բալ։
Ցնցումը զգացվել է Լոռու մարզի Սպիտակ և Վանաձոր քաղաքներում, ինչպես նաև Արևաշող և Լեռնապատ գյուղերում՝ 3 բալ ուժգնությամբ։
Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են հյուսիսային լայնության 40.79⁰ և արևելյան երկայնության 44․39⁰ կոորդինատներով՝:

A magnitude 3.0 earthquake struck 11 kilometers southeast of the town of Spitak in Armenia’s Lori Province at 12:12 a.m. local time on June 2 (8:12 p.m. GMT on June 1), according to the Seismic Protection Territorial Service of Armenia’s Ministry of Internal Affairs.
The epicenter was located at a depth of 10 kilometers. Ground shaking intensity near the epicenter reached magnitude IV on the MSK-64 scale.
Tremors were felt with an intensity of magnitude III in the towns of Spitak and Vanadzor, as well as in the villages of Arevashogh and Lernapat in Lori Province.