Հրաժարական ներկայացրած արդեն նախկին ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանը դիմումում չի նշել պաշտոնից ազատվելու պատճառը։
«Ծառայությունից ազատվելու վերաբերյալ դիմում եմ ներկայացրել։
Ոստիկանությունում ծառայությանս երեք տասնյակից ավելի տարիների ընթացքում ձեզանից շատերի հետ երկար ճանապարհ եմ անցել՝ պայքարելով հանցավորության դեմ, ապահովելով երկրի ներքին կայունությունը, պաշտպանելով հասարակական կարգը, մեր քաղաքացիների անվտանգությունն ու իրավունքները:
Ոստիկանությունում ծառայությունն ինձ համար կենսակերպ է եղել, կյանքի իրական դպրոց, իսկ լավագույն ձեռքբերումը՝ ձեզ նման գործընկերներ ունենալը: Միասին բազում դժվարությունների ու փորձությունների միջով ենք անցել, ունեցել ենք նշանակալի ձեռքբերումներ: Սիրով ու պատրաստակամորեն մեր փորձն ու ձեռք բերած գիտելիքներն ենք փոխանցել երիտասարդ կադրերին:
Շնորհակալություն եմ հայտնում ՀՀ վարչապետին և ՆԳ նախարարին փորձություններով լի ժամանակահատվածում ինձ այս կարևոր պաշտոնը վստահելու համար։ Շնորհակալություն բոլորիդ: Աշխատանքային հաջողություններ ու անձնական երջանկություն եմ մաղթում»,- գրել է Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ վարչապետը ստորագրել է որոշում, ըստ որի՝ Արամ Հովհաննիսյանն ազատվել է իր պաշտոնից, ինչպես նաև դադարեցրել է ծառայությունը ոստիկանությունում։

Former Chief of Police Aram Hovhannisyan has submitted his resignation without citing any specific reason for leaving his post.
“I have submitted a request to be released from service,” Hovhannisyan wrote. “Over my more than 30 years in the police force, I’ve walked a long road alongside many of you—fighting crime, ensuring internal stability, upholding public order, and protecting the rights and safety of our citizens.”
He described his time in the police as a way of life, calling it a real school of life. He said the greatest reward was working with dedicated colleagues. “Together we faced many challenges and achieved significant accomplishments. With love and commitment, we passed on our knowledge and experience to younger staff,” he added.
Hovhannisyan expressed gratitude to the Prime Minister and the Minister of Internal Affairs for entrusting him with such a critical role during a difficult period. He wished success and happiness to his colleagues.
Earlier, it was reported that the Prime Minister had signed a decree releasing Hovhannisyan from his position and ending his service in the police force.