Հրաժարական ներկայացրած արդեն նախկին ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանը դիմումում չի նշել պաշտոնից ազատվելու պատճառը։
«Ծառայությունից ազատվելու վերաբերյալ դիմում եմ ներկայացրել։
Ոստիկանությունում ծառայությանս երեք տասնյակից ավելի տարիների ընթացքում ձեզանից շատերի հետ երկար ճանապարհ եմ անցել՝ պայքարելով հանցավորության դեմ, ապահովելով երկրի ներքին կայունությունը, պաշտպանելով հասարակական կարգը, մեր քաղաքացիների անվտանգությունն ու իրավունքները:
Ոստիկանությունում ծառայությունն ինձ համար կենսակերպ է եղել, կյանքի իրական դպրոց, իսկ լավագույն ձեռքբերումը՝ ձեզ նման գործընկերներ ունենալը: Միասին բազում դժվարությունների ու փորձությունների միջով ենք անցել, ունեցել ենք նշանակալի ձեռքբերումներ: Սիրով ու պատրաստակամորեն մեր փորձն ու ձեռք բերած գիտելիքներն ենք փոխանցել երիտասարդ կադրերին:
Շնորհակալություն եմ հայտնում ՀՀ վարչապետին և ՆԳ նախարարին փորձություններով լի ժամանակահատվածում ինձ այս կարևոր պաշտոնը վստահելու համար։ Շնորհակալություն բոլորիդ: Աշխատանքային հաջողություններ ու անձնական երջանկություն եմ մաղթում»,- գրել է Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ վարչապետը ստորագրել է որոշում, ըստ որի՝ Արամ Հովհաննիսյանն ազատվել է իր պաշտոնից, ինչպես նաև դադարեցրել է ծառայությունը ոստիկանությունում։

Бывший начальник полиции Арам Ованнисян в поданном заявлении не указал причину освобождения от должности.
«Я представил заявление об освобождении от службы», — написал он. «За более чем тридцать лет службы в полиции я прошел долгий путь вместе со многими из вас — борясь с преступностью, обеспечивая внутреннюю стабильность страны, охраняя общественный порядок, безопасность и права граждан».
Он назвал службу в полиции образом жизни и настоящей школой жизни. По его словам, лучшим достижением были коллеги, с которыми довелось работать. «Мы вместе прошли через множество испытаний и добились значительных результатов. С любовью и готовностью передавали свой опыт и знания молодым кадрам», — отметил он.
Ованнисян поблагодарил премьер-министра и министра внутренних дел за доверие, оказанное в сложный период, и пожелал коллегам успехов в работе и личного счастья.
Ранее стало известно, что премьер-министр подписал решение об освобождении Арама Ованнисяна от должности и прекращении его службы в полиции.