Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանն ավարտված մրցաշրջանից դժգոհ չէ, սակայն նպատակի ունի առավել շատ խաղաժամանակ ստանալ գալիք մրցաշրջանում:
Նա համոզված է, որ հաջորդ մրցաշրջանն ավելի լավը կլինի, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Ինձ համար այս մրցաշրջանը երկու տարբեր հատվածներ ունեցավ, քանի որ առաջին հատվածում հանդես էի գալիս «Պոգոն»-ի, իսկ երկրորդը` «Լեգիա»-ի կազմում: «Լեգիա»-ի տեղափոխությունից հետո վնասվածքս խորացավ ու խանգարեց ինձ: Ուրախ եմ, որ «Լեգիա»-ի կազմում դարձա Լեհաստանի գավաթակիր»,- ասել է նա։
Վերջինիս խոսքով` մրցաշրջանի վերջնամասում նոր ակումբում ավելի քիչ խաղաժամանակ է ստացել ու հիմա իր հիմնական նպատակը հաջորդ մրցաշրջանում հնարավորինս շատ խաղալն է:
«Հաջորդ մրցաշրջանը, միանշանակ, ավելի լավը կլինի: Հիմա երեք շաբաթ է, ինչ սկսել եմ բուժումներս վնասվածքից: Թիմի հետ մարզումային աշխատանքներս կսկսեմ երեք շաբաթից»,-առանձնացրեց նա:

Midfielder for Armenia’s national football team, Vahan Bichakhchyan, is not dissatisfied with the recently concluded season but is aiming to secure more minutes on the field in the next one. He is confident that “the next season will definitely be better.”
“This season had two distinct parts for me. I played the first part with Pogoń and the second with Legia. After transferring to Legia, my injury worsened and affected my performance. I’m happy to have become a Polish Cup winner with Legia,” he said, аccording to Armenpress.
Bichakhchyan noted that his playing time decreased towards the end of the season with his new club. His main goal now is to play as much as possible in the upcoming season.
“I’m certain the next season will be better. It’s been three weeks since I started treatment for my injury. I’ll resume training with the team in three weeks,” he added.