Մոսկվայի «Լոկոմոտիվը» ընդունել է սերբական «Ցրվենա Զվեզդայի» առաջարկը՝ Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի տրանսֆերի վերաբերյալ, հայտնում է Armsport-ը Metaratings-ի վրա հղումով։
Նշվում է, որ առաջարկը կազմում է 1․7 միլիոն եվրո, գումարած 300 հազար բոնուս Չեմպիոնների լիգա դուրս գալու համար։
Տիկնիզյանն ինքը համաձայնության է եկել Սերբիայի չեմպիոնների հետ իր անձնական պայմանագրի պայմանների շուրջ։ Նաիրի պայմանագիրը «Ցրվենա Զվեզդայի» հետ կկնքվի 3+1 սխեմայով։
«Ցրվենա Զվեզդան» հիմնադրվել է 1945 թվականին։ Բելգրադը ներկայացնող ակումբն ամենատիտղոսակիրն է Սերբիայում։
Ակումբը 24 անգամ դարձել է Հարավսլավիայի չեմպիոն (19 անգամ Հարավսլավիայի առաջին լիգայի, 5 անգամ՝ Հարավսլավիայի Միացյալ Հանրապետության առաջնության հաղթող), 11 անգամ դարձել է Սերբիայի Սուպերլիգայի չեմպիոն (գործող տիտղոսակիրն է), իսկ 1991 թվականին թիմը դարձել է Չեմպիոնների լիգայի գավաթակիր՝ հաղթելով «Մարսելին»։

3 Июнь 2025 - 09:54 AMT
Московский «Локомотив» принял предложение сербской «Црвены Звезды» о трансфере защитника сборной Армении Наира Тикнизяна, сообщает «Armsport» со ссылкой на Metaratings.
Сумма сделки составляет 1,7 миллиона евро, плюс 300 тысяч в виде бонуса за выход в Лигу чемпионов УЕФА.
Сам Тикнизян договорился с чемпионом Сербии об условиях личного контракта. Соглашение будет заключено по схеме 3+1 — на три года с возможностью продления ещё на один сезон.
«Црвена Звезда» была основана в 1945 году и является самым титулованным клубом Сербии.
Белградский клуб 24 раза становился чемпионом Югославии (19 раз в Первой лиге и 5 раз в чемпионате Социалистической Федеративной Республики Югославия), 11 раз выигрывал Суперлигу Сербии (включая текущий титул), а в 1991 году стал обладателем Кубка чемпионов, победив «Марсель».