Ավարտվել է «Viva University»-ի հերթական փուլը: Երկու ամիս տևած ծրագրի արդյունքում 27 ուսանող ստացել է պրակտիկ գիտելիքներ և հմտություններ սպասարկման տարբեր կենտրոններում, այդ թվում նաև՝ մարզային: Ուսանողների այս խումբը ևս հնարավորություն է ունեցել բացահայտելու «գործատու-աշխատակից» և «ընկերություն-հաճախորդ» մոդելները, հստակ պատկերացում կազմելու կորպորատիվ մշակույթի և առաջատար ընկերության բիզնես կառավարման մոդելի առանձնահատկությունների ու առավելությունների մասին:
Արդեն տասը տարի Viva-ն ինքնաբացահայտման և զարգացման հնարավորություն է տալիս ուսանողներին՝ կարևոր ներդրում կատարելով նրանց մասնագիտացման և աշխատաշուկայում ինտեգրման հարցում: Տարիների պատասխանատու և ճկուն մոտեցման շնորհիվ՝ «Viva University» ծրագիրը կարևոր արդյունք է ապահովում երկրի, երիտասարդության ու բիզնեսի համար:
«Viva University»-ի շրջանավարտներին ողջունել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Այսօր կարևոր օր է ձեզ համար: Դուք մասնակցել եք մի ծրագրի, որն էական ազդեցություն է թողնելու ձեր հետագա մասնագիտական կողմնորոշման վրա: Ձեզնից շատերը վստահաբար զգացին, որ սա մի կազմակերպություն է, որն զբաղվում է ոչ միայն հեռահաղորդակցության հարցերով, այլև այնպիսի նախագծերով, որոնց հիմքում թվային հարթակն է և երկրի թվային ապագան: Քսանամյա մեր ճանապարհին եղել են կարևոր ձեռքբերումներ ու նաև սխալներ: Դուք այդ անգնահատելի փորձառությունը կարճ ժամանակում ուսումնասիրելու և դրանով իսկ նոր հմտություններ ձեռք բերելու հնարավորություն եք ստացել: Կարողացել եք տեսնել ընկերության գործունեության ամբողջ շղթան և հասկանալ, որ Viva-ն բազմապրոֆիլ ընկերություն է: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ ձեզնից մի քանիսն ընտրվել են աշխատելու մեզ մոտ:Վստահաբար կարող եմ ասել, որ այն փորձը, որը ձեռք եք բերել այստեղ, կարևոր է և որևէ տեղ դիմելիս մրցակցային առավելություն է տալու ձեզ: Բարի երթ եմ մաղթում բոլորիդ», – ասել է Արմեն Ավետիսյանը:
Ընկերության՝ տարիների փորձ ունեցող մասնագետների օգնությամբ ծրագրի մասնակիցները դասընթացների ու սպասարկման կենտրոններում գործնական ակտիվ շփումների շնորհիվ ծանոթացան գործընկերային հաղորդակցման հմտություններին, բացահայտեցին միջանձնային հարաբերությունների և թիմային աշխատանքի կարևորությունը:
«Viva University»-ի հերթական փուլին մասնակցել են ուսանողներ մայրաքաղաքից և 7 մարզից (Կոտայք, Արարատ, Արմավիր, Շիրակ, Տավուշ, Լոռի, Արագածոտն): Մասնակիցներից 6-ն արդեն համալրել են ընկերության աշխատակիցների շարքերը։

Завершился очередной этап образовательной программы «Viva University». В результате двухмесячной программы 27 студент получил практические знания и навыки в различных центрах обслуживания компании, в том числе − в региональных. Студенты также имели возможность изучить модели взаимодействия «работодатель-сотрудник», «компания-клиент», a также получить четкое представление о корпоративной культуре, а также особенностях и преимуществах модели управления бизнесом ведущей компании Армении.
На протяжении десяти лет Viva предоставляет студентам возможности развития, внося важный вклад в их специализацию и интеграцию на рынок труда. Параллельно с университетским образованием, благодаря многолетнему ответственному и гибкому подходу, программа «Viva University» обеспечивает возможности, важные как для молодежи и бизнеса, так и для страны в целом.
Выпускников программы приветствовал генеральный директор компании Viva Армен Аветисян.
«Сегодня для вас важный день. Вы приняли участие в программе, которая значительно повлияет на вашу будущую профессиональную ориентацию. Многие из вас, наверняка, почувствовали, что Viva – это не только компания, занимающаяся телекоммуникациями, но и организация, реализующая проекты на основе цифровых платформ и формирующая цифровое будущее страны. За прошедшие двадцать лет мы достигли значимых успехов, но не обходилось и без ошибок. У вас была уникальная возможность изучить этот бесценный опыт и приобрести новые навыки за короткий срок. Вы смогли увидеть всю цепочку деятельности компании и убедиться, что Viva – многопрофильная организация. Рад сообщить, что некоторые из вас были отобраны для работы у нас. Могу с уверенностью сказать: полученный здесь опыт станет для вас важным преимуществом и откроет дополнительные возможности при трудоустройстве в любой компании. Желаю вам всего наилучшего!», – заявил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
С помощью опытных специалистов компании, а также с применением обучающих курсов и практического взаимодействия в центрах обслуживания, участники программы освоили навыки бизнес-коммуникации и открыли для себя важность кросс-функциональных отношений и командной работы.
В очередном туре «Viva University» приняли участие студенты из Еревана и 7 регионов Армении (Котайка, Арарата, Армавира, Ширака, Тавуша, Лори, Арагацотна); 6 участников уже пополнили ряды сотрудников компании.