Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ «երեք միլիոնանոց երկրում հնարավոր չէ ունենալ երեք միլիոն վարչապետ, բայց երեք միլիոնանոց երկրում հնարավոր է ունենալ այլասերվածների մի խմբակ, որը, հանուն սեփական շահի, ընդունակ է միլիոններին տանելու կործանման…»։
Նա նշել է, որ պետական համակարգերի նպատակը օրենքի գերակայության պայմաններում արժանապատիվ կյանքի հնարավորության ապահովումն է։
«Պետությունները ստեղծվել, ապրել, պատերազմել և հաղթանակել են ոչ թե հանուն նրա, որ եկամուտների հավասարության սկզբունքով կերտեն «Հավասարների կոմունա», այլ որ մարդ կարողանա օրենքի գերակայության պայմաններում արժանավայել ապրի սեփական երկրում… Շատ երկրներում դա հասկացել են, ու այսօր նրանք լավ են ապրում, իսկ մենք, որոշների պես՝ վատ… Պատճառը մեկն է՝ մենք նախընտրում ենք ապրել ոչ թե լավերի օրինակով, այլ որոշներին հատուկ ինքնախաբեությամբ…»,-ասվում է գրառման մեջ։

Senor Hasratyan, Colonel in the reserve of the Defense Army of the Republic of Artsakh, wrote on his Facebook page that “in a country of three million, it is impossible to have three million prime ministers, but it is possible to have a corrupt group that, in pursuit of their own interests, is capable of dragging millions toward destruction.”
He emphasized that the purpose of state institutions is to provide the opportunity for a dignified life under the rule of law.
“States were not created, nor have they lived, fought, or won wars in order to build an ‘equal commune’ based on income equality. They exist so that a person may live with dignity in their own country, under the rule of law. Many countries have understood this, and today they live well—unlike us, who, like some, live poorly… The reason is simple: instead of following the example of the successful, we choose the self-deception typical of some,” he wrote.