Իսպանական «Սևիլյա» ֆուտբոլային ակումբը հետաքրքրված է «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանով, տեղեկացնում է «ՌԲ Սպորտ»-ը։
Հրապարակման համաձայն՝ ակումբի ղեկավարությունը դիտարկում է 24-ամյա կիսապաշտպանի ձեռքբերման տարբերակը առաջիկա ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում։ Սպերցյանի տեղափոխությամբ առանձնահատուկ հետաքրքրված է անդալուսական ակումբի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը, գրում է Sportbox.ru-ն։
Էդուարդ Սպերցյանը «Կրասնոդարի» սան է։ Անցած մրցաշրջանում կիսապաշտպանը մասնակցել է ակումբի կազմում բոլոր մրցաշարերում 35 խաղի, որոնցում խփել է 11 գոլ և կատարել 7 գոլային փոխանցում։ «Կրասնոդարի» կազմում նա դարձել է Ռուսաստանի չեմպիոն։

Spanish football club Sevilla is showing interest in Krasnodar midfielder Eduard Spertsyan, according to RB Sport.
The report says that the Spanish side is considering signing the 24-year-old during the upcoming summer transfer window. Sevilla’s head coach Joaquin Caparros is said to be particularly keen on bringing the player in.
Eduard Spertsyan is a product of Krasnodar's academy. In the past season, the midfielder played 35 matches across all competitions, scoring 11 goals and providing 7 assists. He helped Krasnodar secure the Russian championship title.