Ներքին գործերի նախարարությունը ներկայացրել է կարգապահական հանձնաժողովի ծառայողական քննությունների արդյունքները, ըստ որոնց՝ որոշվել է ծառայությունից ազատել 5 ոստիկանի։
Նիստի ընթացքում ուսումնասիրվել և քննարկվել են ոստիկանության ութ ծառայողի նկատմամբ իրականացված ծառայողական քննության նյութերն ու եզրակացությունները:
«ՆԳՆ կարգապահական հանձնաժողովը, փաստական հանգամանքները վերլուծելուց հետո, որոշում է կայացրել միջնորդել ծառայողական քննությունները նշանակած պաշտոնատար անձանց՝ ոստիկանության հինգ ծառայողի նկատմամբ կիրառել «Ոստիկանությունից ազատում», իսկ երեք ծառայողի նկատմամբ՝ «Խիստ նկատողություն» կարգապահական տույժերը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

The Ministry of Internal Affairs has published the results of its disciplinary commission’s internal investigations, leading to the dismissal of five police officers.
During the session, the commission examined the materials and conclusions of internal investigations involving eight police personnel.
“After analyzing the facts, the disciplinary commission of the Ministry of Internal Affairs decided to recommend the dismissal of five officers and to issue strict reprimands to three others,” the statement said.