Ներքին գործերի նախարարությունը ներկայացրել է կարգապահական հանձնաժողովի ծառայողական քննությունների արդյունքները, ըստ որոնց՝ որոշվել է ծառայությունից ազատել 5 ոստիկանի։
Նիստի ընթացքում ուսումնասիրվել և քննարկվել են ոստիկանության ութ ծառայողի նկատմամբ իրականացված ծառայողական քննության նյութերն ու եզրակացությունները:
«ՆԳՆ կարգապահական հանձնաժողովը, փաստական հանգամանքները վերլուծելուց հետո, որոշում է կայացրել միջնորդել ծառայողական քննությունները նշանակած պաշտոնատար անձանց՝ ոստիկանության հինգ ծառայողի նկատմամբ կիրառել «Ոստիկանությունից ազատում», իսկ երեք ծառայողի նկատմամբ՝ «Խիստ նկատողություն» կարգապահական տույժերը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Министерство внутренних дел представило итоги служебных расследований, проведённых дисциплинарной комиссией, согласно которым принято решение освободить от службы пятерых сотрудников полиции.
На заседании были рассмотрены материалы и выводы служебных расследований, проведённых в отношении восьми полицейских.
«Дисциплинарная комиссия МВД, проанализировав фактические обстоятельства, приняла решение ходатайствовать перед уполномоченными лицами, назначившими расследования, об увольнении пятерых сотрудников полиции и применении дисциплинарного взыскания в виде строгого выговора к трём другим», — говорится в сообщении.