Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան՛տ Սխիպը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ հավաքականում ընդհանուր մթնոլորտը նորմալ է։
«Հավաքականում ընդհանուր մթնոլորտը նորմալ է։ Իհարկե, հիասթափված ենք պարտությունից, բայց, ինչպես տղաներին եմ ասել, սա մի գործընթաց է, որի ընթացքում մենք պետք է առավել լավացնենք մեր խաղը»,–ասել է նա՝ անդրադառնալով օրերս Կոսովոյի թիմից ստացած խոշոր հաշվով պարտությանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Ըստ Ջոն վան՛տ Սխիպի՝ իհարկե, ցանկալի կլինի, որ համատեղվի դրական արդյունքն ու թիմի խաղացվածությունը:
«Իհարկե, վերլուծել ենք Չեռնոգորիայի հավաքականին և գիտենք, որ առավել հարձակողական ֆուտբոլ են դավանում: Իմ մեծագույն նպատակն է, օգնելու այն տղաներին, որոնք խաղում են ազգային հավաքականում»,- ասել է նա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը հունիսի 9-ին մրցակցի դաշտում ընկերական խաղում կմրցի Չեռնոգորիայի հետ: Խաղը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:00-ին:

Head coach of Armenia’s national football team, John van’t Schip, stated during a press conference that the overall atmosphere within the team is stable.
“The general atmosphere in the team is normal. Naturally, we’re disappointed by the defeat, but as I told the players, this is a process during which we must improve our game,” he said, referring to the recent heavy loss to Kosovo, as reported by Armenpress.
According to Van’t Schip, it’s important to combine a strong team performance with positive results.
“Of course, we have analyzed Montenegro and know they play a more attacking style of football. My biggest goal is to help the players representing the national team,” he added.
Armenia’s national team will face Montenegro in a friendly match on June 9. The game will kick off at 22:00 Yerevan time.