Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան՛տ Սխիպը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ հավաքականում ընդհանուր մթնոլորտը նորմալ է։
«Հավաքականում ընդհանուր մթնոլորտը նորմալ է։ Իհարկե, հիասթափված ենք պարտությունից, բայց, ինչպես տղաներին եմ ասել, սա մի գործընթաց է, որի ընթացքում մենք պետք է առավել լավացնենք մեր խաղը»,–ասել է նա՝ անդրադառնալով օրերս Կոսովոյի թիմից ստացած խոշոր հաշվով պարտությանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Ըստ Ջոն վան՛տ Սխիպի՝ իհարկե, ցանկալի կլինի, որ համատեղվի դրական արդյունքն ու թիմի խաղացվածությունը:
«Իհարկե, վերլուծել ենք Չեռնոգորիայի հավաքականին և գիտենք, որ առավել հարձակողական ֆուտբոլ են դավանում: Իմ մեծագույն նպատակն է, օգնելու այն տղաներին, որոնք խաղում են ազգային հավաքականում»,- ասել է նա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը հունիսի 9-ին մրցակցի դաշտում ընկերական խաղում կմրցի Չեռնոգորիայի հետ: Խաղը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:00-ին:

9 Июнь 2025 - 10:20 AMT
Главный тренер национальной сборной Армении по футболу Джон ван’т Схип на встрече с журналистами заявил, что в команде сохраняется нормальная обстановка.
«В сборной общая атмосфера нормальная. Конечно, мы разочарованы поражением, но, как я сказал ребятам, это процесс, в ходе которого нам нужно улучшать свою игру», – отметил он, комментируя крупное поражение от сборной Косово, сообщает «Арменпресс».
По словам Ван’т Схипа, важно сочетать положительный результат с сыгранностью команды.
«Конечно, мы проанализировали сборную Черногории и знаем, что они предпочитают более атакующий футбол. Моя главная цель — помогать тем ребятам, которые играют за сборную», – добавил тренер.
Сборная Армении 9 июня проведет товарищеский матч против Черногории на выезде. Начало игры — в 22:00 по ереванскому времени.