ՀՀ ԷՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի հրավերով Հայաստան են ժամանել Forbes ամսագրի ներկայացուցիչներ Մելինդա Սնայդերը և Ջեբ Ադամսը:
Անցյալ շաբաթ լրագրողները ծանոթացել են «Երևանի գինու օրեր» փառատոնի աշխույժ մթնոլորտին, ինչպես նաև շրջել քաղաքի տեսարժան վայրերով՝ Կասկադ, պատմական Կոնդ թաղամաս, ինչպես նաև այցելել մի շարք մշակութային օջախներ։
Այցի ընթացքում նրանք կանցկացնեն մի շարք հարցազրույցներ պետական և տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ, կհայտնաբերեն երկրի հարուստ մշակութային և բնական ժառանգությունը և կհրապարակեն հատուկ հոդված հեղինակավոր Forbes ամսագրի գերմանական թողարկման համար։

По приглашению Комитета по туризму Министерства экономики Армении в страну прибыли представители авторитетного журнала Forbes — Мелинда Снайдер и Джеб Адамс.
На прошлой неделе журналисты познакомились с оживлённой атмосферой фестиваля «Винные дни Ереванa», а также осмотрели достопримечательности города, включая Каскад, исторический квартал Конд и ряд культурных центров.
В рамках визита они проведут интервью с представителями центральной и местной власти, исследуют богатое культурное и природное наследие страны и подготовят специальный материал для немецкого выпуска журнала Forbes.