Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան՛տ Սխիպը նշել է, որ Չեռնոգորիայի դեմ ընկերական խաղում Հայաստանի հավաքականը բարելավել է իր խաղը։ Խաղից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում նա ասել է, որ հանդիպման ընթացքում ծավալվել է հավասար պայքար։
«Հավասար խաղ էր, բայց ես նաև հասկանում եմ, որ կարևոր են հանդիպումների արդյունքները: Հիմա կարևոր է նաև այն, որ թիմը ինչ-որ տեղ առաջխաղացում ապրեց»,-ասել է մասնագետը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Մարզչի խոսքով՝ Հայաստանի հավաքականի կազմում նորամուտը նշած Դանիել Աղբալյանը կարողացել է հաջող հանդես գալ, իսկ թիմի ավագ Վարազդատ Հարոյանը ևս լավ է գործել խաղադաշտում։
Հավաքականը Չեռնոգորիայի դեմ հանդիպումն ավարտել է ոչ-ոքի արդյունքով։
Հայաստանի ազգային հավաքականը հաջորդ խաղը կանցկացնի սեպտեմբերին՝ աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում, երբ կընդունի Պորտուգալիայի հավաքականին։

Head coach of the Armenian national team, John van’t Schip, stated that the team improved its performance in the friendly match against Montenegro. Speaking at the post-match press conference, he said the game was evenly contested.
“It was a balanced game, but I also understand that match results are important. What matters now is that the team made progress in some areas,” the coach said, as reported by Armenpress.
Van’t Schip highlighted Daniel Aghbalyan, who made his debut for Armenia, as having performed well, and also praised team captain Varazdat Haroyan for his solid performance on the field.
The match between Armenia and Montenegro ended in a draw.
Armenia’s next match is scheduled for September, when they host Portugal in the FIFA World Cup qualifying round.