Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան՛տ Սխիպը նշել է, որ Չեռնոգորիայի դեմ ընկերական խաղում Հայաստանի հավաքականը բարելավել է իր խաղը։ Խաղից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում նա ասել է, որ հանդիպման ընթացքում ծավալվել է հավասար պայքար։
«Հավասար խաղ էր, բայց ես նաև հասկանում եմ, որ կարևոր են հանդիպումների արդյունքները: Հիմա կարևոր է նաև այն, որ թիմը ինչ-որ տեղ առաջխաղացում ապրեց»,-ասել է մասնագետը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Մարզչի խոսքով՝ Հայաստանի հավաքականի կազմում նորամուտը նշած Դանիել Աղբալյանը կարողացել է հաջող հանդես գալ, իսկ թիմի ավագ Վարազդատ Հարոյանը ևս լավ է գործել խաղադաշտում։
Հավաքականը Չեռնոգորիայի դեմ հանդիպումն ավարտել է ոչ-ոքի արդյունքով։
Հայաստանի ազգային հավաքականը հաջորդ խաղը կանցկացնի սեպտեմբերին՝ աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում, երբ կընդունի Պորտուգալիայի հավաքականին։

Главный тренер национальной сборной Армении Джон ван’т Схип отметил, что команда улучшила свою игру в товарищеском матче против Черногории. На послематчевой пресс-конференции он подчеркнул, что борьба на поле была равной.
«Это была равная игра, но я также понимаю, что важны и результаты. Сейчас важно, что команда в чем-то продвинулась вперед», — заявил специалист, передает «Арменпресс».
По его словам, дебютант сборной Армении Даниел Агбалян выступил успешно, а капитан команды Вараздат Гароян также уверенно действовал на поле.
Матч между сборными Армении и Черногории завершился вничью.
Следующий матч сборная Армении проведет в сентябре в рамках отборочного этапа чемпионата мира, приняв у себя команду Португалии.