«Նոա» ակումբը երկարաձգել է համագործակցությունը Հովհաննես Համբարձումյանի, Արտակ Դաշյանի և Օգնյեն Չանչարևիչի հետ։
Արտակ Դաշյանը միացել է թիմին 2024/25 մրցաշրջանի մեկնարկից առաջ՝ համալրելով երկրի չեմպիոնի ու գավաթակրի կազմը։
«Այստեղ բոլորս մտածում ենք նոր հաղթանակներ կերտելու մասին: Շատ ուրախ եմ, որ շարունակելու եմ իմ ֆուտբոլային ճանապարհը «Նոայում», – ասել է Արտակ Դաշյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նա արդեն հասցրել է անցկացնել 21 հանդիպում՝ դառնալով մեկ գոլի և չորս գոլային փոխանցման հեղինակ։
Դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը միացել է թիմին 2023/24 մրցաշրջանի ընթացքին։ Այդ ժամանակից ի վեր նա մասնակցել է 44 խաղի, որոնցից 17-ում կարողացել է անառիկ պահել սեփական դարպասը։
«Շարունակում ենք գերազանցության ճանապարհը: Ուրախ եմ, որ շարունակելու ենք միասին գրել պատմության նոր էջերը», – ասել է Օգնյեն Չանչարևիչ։
Թիմի ավագ Հովհաննես Համբարձումյանը երկու լիարժեք մրցաշրջան է անցկացրել «Նոայի» կազմում։ Այդ ընթացքում նա մասնակցել է 66 հանդիպման՝ խփելով 6 գոլ և կատարելով 9 գոլային փոխանցում։
«Հպարտ եմ, որ շարունակելու եմ կրել «Նոայի» մարզաշապիկը: Ամեն ինչ կներդնեմ, որպեսզի հասնենք մեր նպատակներին», – ասել է նա։
Նախկինում ակումբը արդեն հայտնել էր նաև Գուստավո Սանգարեի և Գուդմունդուր Թորարինսոնի հետ պայմանագրերի երկարաձգման մասին։

FC Noah has extended its cooperation with Hovhannes Hambardzumyan, Artak Dashyan, and Ognjen Cancarevic.
Artak Dashyan joined the team ahead of the 2024/25 season, strengthening the squad of the national champions and cup holders.
“We are all thinking about new victories here. I’m very happy to continue my football journey with Noah,” said Dashyan, as reported by Panorama.am .
He has already played 21 matches, scoring one goal and providing four assists.
Goalkeeper Ognjen Cancarevic joined the team during the 2023/24 season. Since then, he has played in 44 games, keeping 17 clean sheets.
“We continue on the path to excellence. I’m glad we’ll keep writing new pages in our history together,” said Cancarevic.
Team captain Hovhannes Hambardzumyan has completed two full seasons with Noah. During that time, he appeared in 66 matches, scoring six goals and delivering nine assists.
“I’m proud to continue wearing Noah’s jersey. I’ll give everything to help us reach our goals,” he stated.
Previously, the club had also announced contract extensions with Gustavo Sangaré and Gudmundur Thórarinsson.