Ճամբարակում պայթյունի հետևանքով երևանյան բուժհաստատություն տեղափոխված 3 տուժածներից մեկի կյանքը փրկել չի հաջողվել, 1958 թ. ծնված տղամարդը մահացել է։ Այդ մասին հայտնել է առողջապահության նախարարի մամուլի քարտուղար Մարիամ Ծատրյանը, հայտնում է 1lurer.am-ը։
«Մյուս երկու տուժածները շարունակում են բժիշկների հսկողության տակ լինել, վիճակները՝ միջին ծանրության: Ճամբարակի բուժհաստատություն տեղափոխված 7 հիվանդից 3-ը դուրս է գրվել, 4-ը դեռ բժիշկների հսկողության տակ է»,- ասել է Ծատրյանը։
Այդպիսով պայթյունից զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 6–ի։
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Ճամբարակի շենքերից մեկի բնակարանում տեղի ունեցած պայթյունից առաջացել է հրդեհ։ Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ փլուզման են ենթարկվել այդ շենքի 4-րդ, 3-րդ և 2-րդ հարկերի բնակարանները, իսկ հարևան մուտքի որոշ բնակարաններ մասնակիորեն փլուզվել են։

12 Июнь 2025 - 13:00 AMT
Один из трех пострадавших, перевезенных в ереванское медучреждение после взрыва в Чамбараке, скончался. Мужчину 1958 года рождения спасти не удалось, сообщила пресс‑секретарь министра здравоохранения Мариам Цатрян, передает 1lurer.am .
«Двое других пострадавших остаются под наблюдением врачей, их состояние оценивается как средней тяжести. Из семи пациентов, доставленных в больницу Чамбарака, трое выписаны, четверо находятся под наблюдением», — сказала Цатрян.
Ранее сообщалось, что в одной из квартир многоквартирного дома в Чамбараке произошел взрыв, вызвавший пожар. По предварительной информации, обрушились квартиры на 4‑м, 3‑м и 2‑м этажах, а в соседнем подъезде некоторые квартиры частично повреждены. Следственный комитет возбудил уголовное дело по факту взрыва.