Իդրամը և IDBank-ը «Մի դրամի ուժի» մայիս ամսվա ծրագրի շրջանակում 4,991,788 դրամ գումար են տրամադրելու «Հայորդի» ամենամյա ճամբարին, որին մասնակցելու է զոհված հայորդիների մոտ 300 երեխա։
Իսկ հունիսի շահառուն Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամիշահառու արյան բարորակ խնդիրներ ունեցող երեխաների աջակցության ծրագիրն է, որի շրջանակում հավաքագրված ամբողջ գումարն ուղղվելու է երեխաների համար դեղորայքի ձեռքբերմանը։
««Մի դրամի ուժն» այս ամիս նշում է իր գործունեության 5-ամյակը և այն, որ հենց Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամը պետք է լինի այս խորհրդանշական ամսվա շահառուն, մեր թիմի միաձայն որոշումն է։ Հավատ, պայքար, անասելի ջանքեր ու վերջապես հաջողություն և հաղթանակ․ սա այն ճանապարհն է, որով անցնում են այս կամ այն հիվանդության դեմ պայքարող երեխաներն ու այս ճանապարհին նրանց համար կարևոր է ցանկացած աջակցություն։ «Մի դրամի ուժն» էլ հենց այդ մասին է՝ մեկ դրամներից գոյացող մեր մի քանի միլիոնի հասնող դրամական աջակցությունները ուղղակի գումարներ չեն։ Դա մեր ընկերությունների ու մեր հավատարիմ օգտատերերի պատասխանատվությունն է, հոգատարությունն ու աջակցելու կամքը այս դեպքում մեր փոքրիկներին, որոնց առողջության մեջ ներդրումը մեզ համար խիստ կարևոր է», – նշել է Իդրամ և IDBank ընկերությունների հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանն ընդգծել է․ «Մի դրամի ուժը» արդեն չորրորդ անգամ հնարավորություն է տալու տասնյակ երեխաների ստանալ իրենց առողջության համար չափազանց կարևոր դեղորայքը: Շնորհակալ ենք Իդրամին և IDBank-ին՝ շարունակական աջակցության ու մեր երեխաների կողքին մշտապես լինելու համար։ Օգտվելով հնարավորությունից՝ շնորհավորում եմ «Մի դրամի ուժի» ողջ թիմին՝ հնգամյա հոբելյանի կապակցությամբ։ Հինգ տարվա ընթացքում ծրագիրն ապացուցել է, որ յուրաքանչյուր դրամ կարող է դառնալ մեծ ու իրական փոփոխությունների սկիզբ։ Մաղթում ենք նոր հաջողություններ, նոր նախաձեռնություններ և կյանքի կոչված նոր ու կարևոր համագործակցություններ»:
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար ընդամենը հարկավոր է բոլոր վճարումները կատարելIdram&IDBankհավելվածով,IDBanking.am և banking.idram.amառցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

Idram and IDBank will allocate 4,991,788 AMD through "The Power of One Dram" initiative to support the annual "Hayordi" camp, which will host around 300 children of deceased Armenian servicemen.
In June, the beneficiary of "The Power of One Dram" program is the Health Fund for Children of Armenia, and the funds will support children with benign blood disorders. The full amount collected will be used to purchase essential medications for these children.
“The Power of One Dram” celebrates its 5th anniversary this month, and it was the unanimous decision of our team to dedicate this symbolic month to the Health Fund for Children of Armenia. Faith, resilience, countless efforts, and finally—success and victory. This is the journey children go through as they battle various illnesses, and any support along the way is vital. “The Power of One Dram” is exactly about that: our financial support—amounting to several million drams and generated from just a single dram—is more than money. It reflects the responsibility of our companies and the care and commitment of our loyal users.
This time, our support is directed toward our youngest beneficiaries—children—because investing in their health is one of our highest priorities,” said Tatevik Vardevanyan, head of the Communication and SR Programs Department of Idram and IDBank.
Armen Martirosyan, founding director of the Health Fund for Children of Armenia, emphasized: “The Power of One Dram” is supporting our foundation for the fourth time, enabling dozens of children to receive vital medications essential to their health. We are sincerely grateful to Idram and IDBank for their ongoing support and unwavering presence in the lives of our children. I would also like to take this opportunity to congratulate the entire The Power of One Dram team on the program’s fifth anniversary. Over the past five years, it has clearly demonstrated that even one dram can spark meaningful and lasting change. We wish you continued success, bold new initiatives, and impactful partnerships in the years to come”, said Armen Martirosyan.
We remind you that you don't need to do much to join the good works of "The Power of One Dram". Just make all your payments with theI dram&IDBank application,IDBanking.am,banking.idram.am online platforms, Idram and Bank terminals, and for each of your payments, companies will donate one dram to the implementation of programs and initiatives of the greatest importance.