ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը շարունակում է ֆոնային գամմա-ճառագայթման դոզայի հզորության ամենօրյա չափումները՝ համաձայն ՀՀ կառավարության 2024թ. մայիսի 30-ի 826-Լ որոշման պահանջների։
Հունիսի 21-22-ին օդերևութաբանական կայաններում գամմա-ֆոնի դիտված արժեքների փոփոխություններ չեն դիտվել, դրանք գտնվել են 14-20 միկրոռենտգեն/ժամ տիրույթում։
Հաստատված թույլատրելի առավելագույն ֆոնային գամմա-ճառագայթման դոզայի հզորության անվտանգ սահմանը կազմում է 60 միկրոռենտգեն/ժամ:
Հունիսի լույս 22–ի գիշերն ԱՄՆ–ն հարվածներ է հասցրել Իրանի միջուկային օբյեկտներին։ Իրանն ավելի ուշ հայտարարել է, որ տարհանել էր բոլոր բաղադրիչները։

No fluctuations in gamma radiation levels were observed at Armenian weather stations on June 21–22, with readings remaining within the 14–20 microroentgen/hour range, well below the safe upper limit of 60 microroentgen/hour.
The Hydro-Meteorological and Monitoring Center under Armenia's Ministry of Environment continues daily measurements of gamma radiation dosage rates, in line with Government Decision No. 826-L dated May 30, 2024.
According to the center, the observed values of background gamma radiation at meteorological stations have not changed and remain stable.