Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ միայն վերջին 3 օրում ծիրանով բեռնված 136 բեռնատար մտել է ՌԴ։
«Այս տարվա հունիսի 1-ից հունիսի 23-ը ՀՀ-ից ծիրանով բեռնված 502 բեռնատար արդեն իսկ հատել է ՌԴ մաքսային սահմանը։
Միայն վերջին 3 օրում ծիրանով բեռնված 136 բեռնատար մտել է ՌԴ»,–գրել է նա։
Ավելի վաղ Պապոյանը հայտնել էր, որ հունիսի 1-20-ը ծիրանով բեռնված 366 բեռնատար արդեն իսկ հատել է ՌԴ մաքսային սահմանը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ արդեն 10 օրից ավելի է, ինչ ծիրանով բեռնված հայկական բեռնատարները չեն կարողանում մուտք գործել Ռուսաստանի Դաշնություն։ Նշվում էր, որ բեռնատարների վարորդները պատշաճ կերպով չեն ծանուցվում գործընթացը խոչընդոտող պատճառների մասին․ խոսակցություններ կան, որ խնդիրը պայմանավորված է ինչ-ինչ թղթաբանական անճշտություններով։

Министр экономики Геворг Папоян сообщил на своей странице в Facebook, что только за последние три дня в Российскую Федерацию въехало 136 грузовиков с абрикосами.
«С 1 по 23 июня этого года из Армении в Россию уже въехали 502 фуры с абрикосами. Только за последние 3 дня в РФ въехало 136 таких машин», — написал министр.
Ранее Папоян сообщал, что с 1 по 20 июня российскую таможню пересекли 366 абрикосовых грузовиков.
Это заявление прозвучало на фоне сообщений о том, что более 10 дней армянские фуры с абрикосами не могли пересечь границу с РФ. Водители жаловались на отсутствие четкой информации о причинах задержек. Предполагалось, что проблемы были вызваны неточностями в документации.