ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել և գրել է․ «Սրբազան հոր» աշխատանքային գործիքները»։
Լուսանկարներից մեկում զենք է ներկայացված։
Ըստ Քննչական կոմիտեի՝ «Սրբազան պայքար»-ի առաջնորդների և անդամների բնակարաններում հայտնաբերված են հրազեն, զինամթերք, անօդաչու թռչող սարքեր և պայթուցիկ նյութեր, որոնք, ըստ պաշտոնական վարկածի, կարող էին կիրառվել հանցավոր նպատակներով։
Մինչդեռ Բագրատ սրբազանի փաստաբանը Սերգեյ Հարությունյանը հայտնել է, որ նրա տանն իրականացված խուզարկության ընթացքում զենք–զինամթերք չի հայտնաբերվել։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has shared a Facebook post titled “Tools of His Grace” including a photo that appears to show a weapon.
According to the Investigative Committee, firearms, ammunition, drones, and explosives were found in the homes of leaders and members of the "Holy Struggle" movement. The committee suggests these could have been intended for criminal use.
However, Bishop Bagrat's lawyer, Sergey Harutyunyan, stated that no weapons or ammunition were discovered during the search of his client’s home.