Հայաստանի ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից հունիսի 25-ին տեղական ժամանակով ժամը 22:12-ին (Գրինվիչի ժամանակով՝ ժամը 18:12-ին) գրանցվել է 2․3 մագնիտուդով երկրաշարժ, որը տեղի է ունեցել Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքից 6 կմ հյուսիս-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ։
Էպիկենտրոնում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3 բալ:
Ցնցումը զգացվել է ոչ միայն Մարտունիում, այլև Լիճք, Երանոս, Ներքին Գետաշեն, Վերին Գետաշեն և Ծակքար համայնքներում՝ նույն՝ 3 բալ ուժգնությամբ։
Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են հյուսիսային լայնության 40.16⁰ և արևելյան երկայնության 45․24⁰ կոորդինատներով։
Մինչ այդ գրանցվել է ևս մեկ երկրաշարժ՝ գրեթե նույն աշխարհագրական կոորդինատներով։
Հունիսի 25-ին, տեղական ժամանակով ժամը 21:35-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 17։35-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.16⁰ և արևելյան երկայնության 45․25⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան՝ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքից 5 կմ հյուսիս-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 1․9 մագնիտուդով երկրաշարժ։

On June 25, Armenia’s Seismic Protection Service under the Ministry of Internal Affairs reported two earthquakes in the Gegharkunik Province near the town of Martuni.
The first earthquake occurred at 21:35 local time (17:35 GMT) with a magnitude of 1.9. It was located 5 km northwest of Martuni at a depth of 10 km. The epicentral intensity reached 2–3 points on the MSK-64 scale. The tremor was felt in Martuni, as well as in the villages of Lichk and Yeranos, with an intensity of 2 points.
Just 37 minutes later, at 22:12 local time (18:12 GMT), a second earthquake with a magnitude of 2.3 struck the same area, about 6 km northwest of Martuni, again at a depth of 10 km. The epicentral intensity reached 3 points.
This second quake was felt in Martuni and in the communities of Lichk, Yeranos, Nerkin Getashen, Verin Getashen, and Tsakkar, all registering tremors of 3-point intensity.
Both earthquakes were recorded at nearly identical coordinates: 40.16°N latitude and approximately 45.24°–45.25°E longitude.