Հունիսի 27-ին, ժամը 04:38-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ծարավ Աղբյուր փողոցի շենքերից մեկի տակ գտնվող ավտոկայանատեղիում հրդեհ է բռնկվել։
Հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքիփրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներիցվեց մարտական հաշվարկ,Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ,Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խմբերըև մեկ ավտոսանդուղք:
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով շենքից տարհանվել է 350 բնակիչ։
Նախնական տվյալներով տուժածներ չկան։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 07։00-ին, մարվել՝ 08։36-ին։ Այրվել է վեց ավտոմեքենա, որից երկուսը՝ մասամբ։
Հրշեջ-փրկարարներին հաջողվել է կանխել հրդեհի տարածումը հարակից ավտոմեքենաներ և շինության այլ հատվածներ։

A fire erupted early June 27 in the underground parking lot of a residential building on Tsarav Aghbyur Street in Yerevan, prompting the evacuation of 350 residents as a safety precaution. No injuries have been reported, according to preliminary information.
The National Crisis Management Center received an alert at 04:38 a.m., and six fire-rescue crews from the Ministry of Internal Affairs’ Yerevan Rescue Department, along with crisis management and fire suppression specialists, were dispatched to the scene under a Level 2 response protocol. One aerial ladder truck was also deployed.
The blaze was contained by 7:00 a.m. and fully extinguished by 8:36 a.m. Six cars were damaged, two of them partially. Firefighters successfully prevented the flames from spreading to nearby vehicles and other parts of the building.