Իտալիայի Կաորլե քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 15 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության ընթացքում 57 կգ քաշային կարգում հայկական թիմը ներկայացնող երկու մարզիկներ հանդիպել են եզրափակչում, որտեղ հաղթող է ճանաչվել Էրիկ Պապիկյանը։
Պապիկյանը դարձել է առաջնության հաղթողը, իսկ Տիգրան Կոլոտյանը՝ երկրորդ մրցանակակիր, հայտնում է Ըմբշամարտի ֆեդերացիան։
Արեն Միրզոյանը, Համլետ Անտոնյանը և Արեն Փիրուզյանը ապահովել են բրոնզե մեդալներ։
75 կգ քաշային Արթուր Մկրտչյանը նույնպես դուրս է եկել եզրափակիչ՝ կիսաեզրափակիչ փուլում հաղթելով վրացի մարզիկ Գոգիբերիձեին։ 44 կգ քաշային Արեն Փիրուզյանը, Նարեկ Դալլաքյանը, 68 կգ Շահեն Մարտիրոսյանն և 85 կգ Մերուժ Քոչարյանը իրենց ելույթները շարունակելու են սփոփիչ գոտեմարտերում։

Erik Papikyan became the European champion in the under-15 wrestling championship held in Caorle, Italy, defeating his teammate Tigran Kolotyan in the final bout in the 57 kg weight category. According to the Wrestling Federation, Kolotyan claimed the silver medal.
Additionally, Aren Mirzoyan, Hamlet Antonyan, and Aren Piruzyan each secured bronze medals for Armenia.
In the 75 kg category, Artur Mkrtchyan advanced to the final after defeating Georgian athlete Gogiberidze in the semifinals. Aren Piruzyan (44 kg), Narek Dallakyan, Shahen Martirosyan (68 kg), and Meruzh Kocharyan (85 kg) will continue competing in the repechage rounds.