Իտալիայի Կաորլե քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 15 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության ընթացքում 57 կգ քաշային կարգում հայկական թիմը ներկայացնող երկու մարզիկներ հանդիպել են եզրափակչում, որտեղ հաղթող է ճանաչվել Էրիկ Պապիկյանը։
Պապիկյանը դարձել է առաջնության հաղթողը, իսկ Տիգրան Կոլոտյանը՝ երկրորդ մրցանակակիր, հայտնում է Ըմբշամարտի ֆեդերացիան։
Արեն Միրզոյանը, Համլետ Անտոնյանը և Արեն Փիրուզյանը ապահովել են բրոնզե մեդալներ։
75 կգ քաշային Արթուր Մկրտչյանը նույնպես դուրս է եկել եզրափակիչ՝ կիսաեզրափակիչ փուլում հաղթելով վրացի մարզիկ Գոգիբերիձեին։ 44 կգ քաշային Արեն Փիրուզյանը, Նարեկ Դալլաքյանը, 68 կգ Շահեն Մարտիրոսյանն և 85 կգ Մերուժ Քոչարյանը իրենց ելույթները շարունակելու են սփոփիչ գոտեմարտերում։

27 Июнь 2025 - 14:59 AMT
На проходящем в итальянском городе Каорле чемпионате Европы по борьбе среди спортсменов до 15 лет в финале весовой категории до 57 кг встретились два представителя сборной Армении. Победу одержал Эрик Папикян, став чемпионом турнира, а Тигран Колотян завоевал серебряную медаль, сообщает Федерация борьбы.
Бронзовые медали завоевали Арен Мирзоян, Гамлет Антонян и Арен Пирузян.
В весе до 75 кг Артур Мкртчян вышел в финал, победив в полуфинале грузинского борца Гогиберидзе. Арен Пирузян (44 кг), Нарек Даллакян, Шахен Мартиросян (68 кг) и Меруж Кочарян (85 кг) продолжат выступление в утешительных поединках.